• Bugün Görüntülenme: 1938
  • Dünkü Görüntülenme: 2048
  • Toplam Görüntülenme: 9621914

Veli Yüksel “Bilmiyorum seninle sonumuz ne olacak. Belki bu aşk ölümsüz belki yarım kalacak”

10 Ocak 2021
3 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
4773 defa okundu. defa okundu.
Veli Yüksel “Bilmiyorum seninle sonumuz ne olacak. Belki bu aşk ölümsüz belki yarım kalacak”

Öncelikle Belemtürk haber sitesinin Veli Yüksel’in şahsı ile ilgili bir sorunu olmadığını belirtmek isteriz. Bizim tek üzüntümüz, Veli Yüksel’in oylarına talip olduğu Belçika Türk toplumunun değerlerine yönelik siyaset üretememesidir.

Peki Veli Yüksel’in Belemtürk fobisi nezaman başlamıştır?

15 Temmuz darbe girişiminden bir hafta sonra, Belçika televizyon’unda Türkiye’yi değersizleştirme adına yayınlarıyla bilinen Zaman Gazetesi Editörü Mete Öztürk ile birlikte “Ter Zake” isimli programa katılan Veli Yüksel’in “Her iki tarafa aynı eşit mesafedeyim” açıklamalarını herkes Belemtürk’ten okudu. Yüksel’in bu açıklamaları Belçika Türk toplumunu ve şehit yakınlarını derinden üzdü ve incitti.


Haberin Belemtürk’te yayınlanmasından kısa süre sonra, haberin yayından kaldırılmasını isteyen Veli Yüksel’e “haber yazımızda eksik yada söylemediğiniz kelimeler varsa düzeltelim teklifimiz, “SENİNLE DIŞ CEPHEDE GÖRÜŞECEĞİZ” tehdidine uğramıştır. İşte o günden beri Veli Yüksel’in Belemtürk fobisi başlamıştır. Kendisiyle irtibata geçeceğimiz bütün kanalları o günden itibaren bloke etmiştir.

Veli Yüksel, “Fetö Terör Örgütüdür” demek için neden 6 ay bekledi?

Veli Yüksel’e en fazla sormak istediğim sorulardan bir tanesidir bu.
Belçika televizyonunda yaptığı açıklamadan sonra kendisine gösterilen büyük tepkilere rağmen neden? “FETÖ Terör Örgütüdür” demek için altı ay bekledi?
“Her iki tarafada aynı eşit mesafedeyim” açıklamasından 6 ay sonra düşünceleri neden? ve nasıl değişti?
FETÖ terör örgütünün kendinizi gizleyin çağrısından sonra Veli Yüksel’in, 6 ay sonra “FETÖ Terör örgütüdür” açıklaması tamamen tesadüfmüdür?
Buradan çağrı yapıyoruz. Facebook Canlı Yayınımızda istediği kadar söz hakkı vereceğiz. Mahkemeye verdiği haberlerle ilgilide söz hakkı vereceğiz.

Veli Yüksel iki haberimizi mahkemeye taşıdı

26 Mayıs 2019 milletvekili seçimleri öncesi Veli Yüksel’i FETÖ Terör örgütüne bağlı Lucerna okulunda bir açılışta gösteren fotoğrafı kullanarak yaptığımız haber ile Gent Belediyesinde Lucerna okuluna yardımla ilgili önerge hakkında yaptığımız haberi mahkemeye taşımış.
Mahkemeye taşımış diyorum çünkü, mahkemenin gönderdiği celp, elimize ulaşmadığı için, mahkemeden haberimiz bile olmadı ve ilk mahkemeye bu yüzden çıkamadık. İlk mahkemenin kararı bize gönderildikten sonra her şeyden haberimiz oldu. İlk mahkeme kararına göre, Veli Yüksel’in talep ettiği 2 aylık milletvekili maaşı olan 18 bin euro ceza ve haberle ilgili iddiaları kabul edilmiş. Bizde savunma hakkımızı kullanmak için avukat tutarak üst mahkemeye başvuru yaptık.

Peki üst mahkeme kararı değiştirdi mi?

Üst mahkeme, Veli Yüksel’in talep ettiği iki aylık milletvekili maaşı olan 18 bin euro para cezasını 5 bin euroya düşürdü.
Mahkeme, Lucerna okulun’da Veli Yüksel’i kütüphane açılışında gösteren fotoğrafın 2012 yılında çekildiğini yazmadığımız için, fotoğrafın 2019 yılında çekilmiş gibi algı yaratmış olabileceği iddiasını kısmen doğru buldu. Mahkeme, Veli Yüksel’in seçimi bu iki haber yüzünden kaybettiği iddiasını ise, seçimi bu haber nedeniyle değil, seçimden önce uzun süre görev yaptığı CD&V partisin’den ayrılarak Open Vld. partisine geçişi nedeniyle olabileceğinin yüksek olduğu kanaatını belirterek kabul etmemiştir. Bu karar, Belemtürk’ü siyasi hedef tahtasına koyma planı ve gayreti içinde olan Veli Yüksel’i yalanlamıştır. Bu demek oluyorki siyasi vizyon üretemeyen, CD&V partisinden ayrılarak Open Vld partisine geçerek ilkesiz davrandığını düşünen seçmenleri, bu kez Veli Yüksel’i üçüncü kez vekil olarak seçmedi

Gent Belediye meclisine 16 Eylül 2016 tarihinde N-VA Partisinin Lucerna okuluna yardımla ilgili sunduğu önerge kabul edildi ve imzalandı diye yayınladığımız haberdeki belge, o dönem Flamanca ve Türkçe olarak çıkan yazılı gazetemizde Flamanca olarak haber yazan arkadaşımızın bize verdiği tercüme ile yayınlanmıştır. Kimse kılıf uydurmaya çalıştığımızı düşünmesin. Kim yaparsa yapsın ortada bir hata varsa bunun tek sorumlusu benim. Özür dilemek bizi küçültmez. Bu haberle ilgili bir tercüme hatası yapılmıştır. Kamu oyundan ve tüm takipçilerimizden özür diliyoruz. Herkesin bu konuda samimiyetimize inanacaklarını düşünüyoruz.

Keşke, deneyimli gazeteci ve siyesetçi olduğunu her defasında dile getiren Veli Yüksel’de, Sözde Ermeni Soykırım Yasasına sessiz kaldığı için, Temsilciler Meclisi’nde Turkiye Avrupa Birliği’ne üyelik müzakere sürecinin dondurulmasını desteklediği için, Darbe girişiminden 1 hafta sonra, “Her iki tarafada aynı eşit mesafedeyim” sözleri için, keşke özür dileyebilseydi. Keşke, Belçikalı Türklerin oylarıyla oturduğu o milletvekili koltuğunda, Belçikalı Türkleri incitmeyecek siyaset üretebilseydi. Keşke, Federal Parlementoda Irkçı Parti Vlaams Belang Başkanı Filip Dewinter, Veli Yüksel’in yaklaşık bir metre önünde Kuran-ı Kerim-i eliyle havaya kaldırarak “BÜTÜN KÖTÜLÜKLERİN ANASI BUDUR” derken sesini çıkaramadığı için özür dileseydi. Keşke, bu haberler içinde yalan diye bizi mahkemeye verseydi. Herkes herşeyi görüyor, herşeyi çok iyi biliyor.

Biz Belemtürk olarak, Belçika, Türkiye ve Dünya gündemini Türkçe olarak evlerinize taşımaya devam edeceğiz. Altın çamura düşmekle değer kaybetmez. NOKTA..

Anahtar Kelime: , ,

Reklamlar

Yeminli Tercüman GentDemirel İnsaatSIM-PIZZABAKKERIJFERAHPALA-TURIZM
YORUMLAR 1 Yorum Yapıldı.
  • Hiçbir mahkeme kararı Veli Yuksel'in Ermeni soykırım yasasına destek olduğu gerçeğini değiştirmez. Belcika Türk toplumunun oylarını trolleyen siyasiler daha büyük bir sorun teşkil ediyor bana göre. Keşke siyasi trollük te dava edilebilse. 🤣
    10 Ocak 2021 15:32

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN