• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 2364
  • Dünkü Görüntülenme: 3708
  • Toplam Görüntülenme: 8351711

Belçika Kriz Merkezi, “Covid-19 enfeksiyonlarındaki hızlı artış endişe verici’

27 Temmuz 2020
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
560 defa okundu.
Belçika Kriz Merkezi, “Covid-19 enfeksiyonlarındaki hızlı artış endişe verici’

Belçika’da hızla artan koronavirüs vakaları nedeniyle, Belçika Sağlık Enstitüsü Sciensano, Covid-19 enfeksiyonlarındaki hızlı artışın endişe verici olduğunu açıkladı.

Geçen hafta Belçika’da 1,952 yeni koronavirüs enfeksiyonu kaydedildi, bu da bir önceki haftaya göre % 71 artışla 1.142 yeni teyit edilmiş vaka sayısı olarak kayıtlara geçti.

Sciensano sözcüsü Boudewijn Catry “Hızlı artış endişe verici, hastanelerdeki hasta sayısı şimdilik sınırda, ancak bu rakam her geçen gün artıyor.Yeni enfeksiyonların % 47’si Anvers eyaletinde gerçekleşti, ancak bu rakam ülkenin geri kalanında da önemli ölçüde artıyor. Enfeksiyonlar hala 20 ila 59 yaşları arasındaki aktif popülasyonda meydana geliyor. Ortalama olarak, geçen hafta günde 279 yeni insan enfekte oldu. Hepimiz bu salgın sürecinde çok yorulduk, ancak virüsü görmezden gelmek şu an için bir seçenek değil. Durumu kontrol altına almak biraz daha zaman alacaktır.

Ulusal Kriz Merkezi sözcüsü Yves Stevens’a göre uzmanların tahminleri pek umut verici değil. Stevens, herkesi sosyal mesafe ve diğer kurallara olabildiğince uymaya çağırdı.

Reklamlar

Yeminli Tercüman GentDemirel İnsaatSIM-PIZZABAKKERIJFERAHPALA-TURIZM
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN