• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 2272
  • Dünkü Görüntülenme: 3708
  • Toplam Görüntülenme: 8351619

Belçika’da Kovid-19 vaka sayısı alarm veriyor. Güvenlik Konseyi yarın toplanacak.

26 Temmuz 2020
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
651 defa okundu.
Belçika’da Kovid-19 vaka sayısı alarm veriyor. Güvenlik Konseyi yarın  toplanacak.

Belçika Ulusal Güvenlik Konseyinin 31 Temmuz’da toplanacağının açıklanması üzerine gelen tepkilerin ardından, Başbakan Sophie Wilmes, Konseyin yarın toplanacağını duyurdu.

Wilmes, Konseyin ilave kısıtlamaları görüşeceğine, bunların bölgesel düzeyde tutulacağına işaret etti.

Anvers’te rakamlar alarm veriyor

Sciensano’dan yapılan açıklamada Flaman bölgesindeki Anvers kentinin Kovid-19’dan en çok etkilenen şehirler arasında yer aldığı belirtilirken, polis kontrolleri artırdı.

Bu çerçevede Anvers polisi Kovid-19 kısıtlamalarına uyulmadığı gerekçesiyle 9 kafe ve restoranı kapattı.

Şehirde sosyalleşme grupları 10 kişiyle sınırlandırılırken, uzmanlar Belçika’da Kovid-19’un merkez üssü haline gelen Anvers’e gidilmemesi tavsiyesinde bulundu.

Tedbirler sıkılaştırıldı

Belçika’da Kovid-19 vakalarının son haftalarda artması üzerine salgınla mücadele tedbirlerinin sıkılaştırılması kararlaştırıldı.

Başbakan Wilmes, Ulusal Güvenlik Konseyinin vakalardaki artış üzerine yaptığı toplantıda aldığı kararları duyurmuştu. Buna göre, daha önceki önlemlerin gevşetilmesinde beşinci aşamaya geçilmeyecek. Bunun yerine artan tedbirler kapsamında kamuya açık bazı alanlarda maske zorunluluğu getirilecek.

Dün itibarıyla başlayan uygulama çerçevesinde açık hava pazar yerleri ile halkın yoğun olarak alışveriş yaptığı cadde ve sokaklar gibi kamuya açık alanlarda maske takmak zorunlu olacak. Ayrıca, gece geç saatlere kadar açık kalabilen bazı dükkanlar bundan böyle saat 22.00’de kapanacak. Bunların dışında kafe ve restoranlara gidenlerden telefon numarası ve e-posta adreslerini vermeleri istenecek. Müşterilere ait bu bilgiler 14 gün boyunca saklanacak, daha sonra silinecek. Bu tür bilgilerin toplanması için kullanılacak bir standart form hazırlanacak.

Anahtar Kelime: , ,

Reklamlar

Yeminli Tercüman GentDemirel İnsaatSIM-PIZZABAKKERIJFERAHPALA-TURIZM
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN