• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 2448
  • Dünkü Görüntülenme: 3826
  • Toplam Görüntülenme: 7267727

Belçika Flaman Yeşiller Partisi Genel Başkanı Almacı Adaylığını Açıkladı

6 Eylül 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
378 defa okundu.
Belçika Flaman Yeşiller Partisi Genel Başkanı Almacı Adaylığını Açıkladı

2014 Yılında  Belçika Flaman Yeşiller Partisi’nin gerçekleştirdiği ve 1000 delegenin oy kullandığı Genel Kongre’de oyların yüzde 60’ını alarak partinin Genel Başkanı seçilen Türk asıllı siyasetçi Meyrem Almacı, patisinin 19 Ekim 2019 tarihinde yapılacak yeni başkanlık seçiminde tekrar aday olduğunu açıkladı.

Belçika’nın Sint-Niklaas şehrinde düzenlediği basın açıklamasıyla adaylığını duyuran Almacı, Yeşiller Partisinin tekrar genel başkanı olmak için”Casaret ve Umut” sloganıyla  seçim kampanyasına başladı.

Daha şimdiden rakibi Björn Rzoska karşısında önemli bir fark yaratan Almacı, 19 Ekim 2019 tarihinde yapılacak parti Genel Kongresi’nde tekrar Belçika Flaman Yeşiller Partisinin Genel Başkanı olmak için mücadele edecek.

Meryem Almacı’nın Genel Başkan olduğu Yeşiller Partisinde, Genel Başkan yardımcığı görevini üstlenen Jeremie Vaneeckhout milletvekili seçildiği için başkan yardımcılığı görevini Dany Neudt’e bırakacak.

Dany Neudt, Gent şehrine ve bizlere yabancı bir isim olmamakla birlikte, Gent Belediyesinin Yeşiller Partisi Eğitimden sorumlu Belediye Bşk.Yrd. Elke Decruynaere‘nin 6 sene kabine şefliğini yaptı. Bir yıldan beri de Bram Van Bracke’nin kabine şefliğini yapıyor.

Gent şehri, Yeşiller Partisinin  en çok oy aldığı Flaman bölgesi olduğu halde, partinin üst yönetimine şuana kadar hiç bir siyasetçinin girememesi sonrası ilk kez Dany Neudt gibi deneyimli bir siyasetçinin partinin Genel Başkan Yardımcılığı’na atanması, Gent Yeşiller Partisi Üyeleri arasında büyük memnuniyet yarattı.

1976 Belçika doğumlu Türk asıllı siıasetçi Meryem Almacı’nın yapılacak seçimde, parti delegelerinin  oy çoğunluğunu tekrar elde ederek partininin genel başkanı olması bekleniyor.

REKLAM ALANI

PALA TURİZİM GÜVENCESİ İLE UÇUN

DESİNG REKLAM AFİŞİ

ADEM BABA

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN