• Bugün Görüntülenme: 3120
  • Dünkü Görüntülenme: 4094
  • Toplam Görüntülenme: 10160334

Belçika, eşcinsellik karşıtı mesajlar paylaştığı için Türk imamı sınır dışı ediyor.

28 Ocak 2021
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1769 defa okundu. defa okundu.
Belçika, eşcinsellik karşıtı mesajlar paylaştığı için Türk imamı  sınır dışı ediyor.

Belemtürk Haber Merkezi – Belçika’nın Houthalen şehrine bağlı Helchteren belediye sınırları içinde yer alan, Diyanet İşleri’ne bağlı Yeşil Cami (Groen Moskee) imamı, Facebook’ta eşcinselliğin İslam’da neden yasaklandığını ve eşcinselliğin hastalık ve çürüme getirdiği paylaşımı nedeniyle, oturum hakkı elinden alınarak sınır dışı edildi.

Belçika Flaman Toplum ve Sosyal İşler Bakanı Somers (Open Vld), Yeşil Cami imamının sınır dışı edilmesinin ardından, Cami’nin ruhsatının da iptal edilmesi yönünde yasal prosedürün başladığını duyurdu.

“Nefret ekenin burada yeri yok”

İltica ve Göçten Sorumlu Devlet Bakanı Sammy Mahdi (CD&V), sınır dışı kararının 2020 yılının Aralık ayı ortalarında alındığını hatırlatarak, bu kararın geri alınmasına ilişkin yeni unsurların oluşmadığı gerekçesiyle, sınır dışı kararının 2021 Ocak ayında kesin olarak sonuçladığını açıkladı.

Bakan Mehdi, “Toplumumuza nefret ekmeye gelenlerin burada yeri yoktur. Eşcinsel topluluğun damgalanmasına tahammül edemeyiz. Belçika’da çalışma izni verildiği halde, değerlerimize uymak istemeyen herkes sonuçlarına katlanır. “Nefret ekenin bu ülkede yeri yok.” sözlerine yer verdi.

Flaman Toplum Bakanı Bart Somers, “İslam, diğer inanç toplulukları ile aynı haklara ve sorumluluklara sahiptir. Tanınan tüm inanç topluluklarını izliyoruz. Her inanç toplulukları anayasal hukuk devletine saygı duymalıdır. Çizgilerin dışına çıkanları kabul etmiyoruz. Özgürlüklerimizi böyle koruyoruz” dedi.

Reklamlar

Av. Ercan TOKBAKKERIJ
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN