• Bugün Görüntülenme: 3189
  • Dünkü Görüntülenme: 4094
  • Toplam Görüntülenme: 10160403

Hollanda’daki Kovid-19 protestolarının Gent’e sıçramasından endişe ediliyor.

28 Ocak 2021
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
974 defa okundu. defa okundu.
Hollanda’daki Kovid-19 protestolarının Gent’e sıçramasından endişe ediliyor.

Belemtürk Haber Merkezi- Gent polisi, hafta sonu covid-19 önlemlerini hedef alan protesto gösterisi için sosyal medyadan çağrı yapan en az iki paylaşımın tespit edildiğini açıklayarak, gerekli önlemlerin alındığını bildirdi.

Bu hafta sonu sokaklara çıkın” paylaşımı ile Cumartesi ve Pazar günü protesto eylemleri için Gent şehir merkezine toplanma çağrısı yapan kişilerin polis takibinde oldukları ifade edildi.

Polis Sözcüsü Matto Langeraert, “Gent şehrinde yürürlükte olan sokağa çıkma kısıtlamasının gece yarısı 24.00’de başlamasına rağmen, sanki sokağa çıkma yasağı Hollanda olduğu gibi saat 21.00’deymiş gibi paylaşım yapılması, yapılan protesto çağrısının ne kadar ciddiye almamız gerektiği kosununda süphe uyandırıyor” dedi.

Sözcü Matto Langeraert, sosyal medyadan “sokağa çıkın” çağrıları yapan kişilerin kimlikleri biliniyor mu? sorusuna ise, bu soruyla ilgili yorum yapamayacağını söyledi.

Sözcü Matto Langeraert, “Gent şehrinde her türlü gösteri , belediye başkanının izinine tabidir. Kovid-19 önlemleri nedeniyle yaşanılan zorlukları anlıyoruz. Ancak, yasa dışı izinsiz gösterilerin gerçekleşmesi durumunda müdahele edeceğiz” dedi.

Reklamlar

Av. Ercan TOKBAKKERIJ
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN