• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 4664
  • Dünkü Görüntülenme: 5696
  • Toplam Görüntülenme: 8662379

Belçika Danışma Komitesi yarın tekrar toplanacak

22 Ekim 2020
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
94 defa okundu.
Belçika Danışma Komitesi yarın tekrar toplanacak

Belemtürk Haber Merkezi – Bir önceki hükümetin Milli Güvenlik Konseyi’nin yerini alan Belçika’nın Danışma Komitesi, komite tarafından uygulanan katı tedbirlerin yürürlüğe girmesinden bir haftadan kısa bir süre sonra yarın tekrar toplanacak.

Frankofon liberal MR partisi lideri Georges-Louis Bouchez, ülke genelinde hızla atrmaya devam eden vaka sayıları nedeniyle “tedbirlerin sıkılaştırılmasına ihtiyaç var. Aksi takdirde salgının tamamen yükselme riski çok yüksek” açıklamasında bulundu.

Yarın yapılacak Belçika Danışma Komitesi toplantısında, Belçika medyasına sızan haberlere göre, ülke genelinde maske takma zorunluluğu uygulaması, spor sektöründe ek kısıtlamar yada son seçenek olarak ülkenin kilitlenmesi konularının ele alınacağı ifade ediliyor.

Geçen hafta yapılan basın toplantısında Federal Sağlık Bakanı Frank Vandenbroucke maske kuralı, spor, kültür ve etkinliklerle ilgili olarak değerlendirmelerin önümüzdeki hafta ele alınacağı açıklamasında bulunmuştu.

Yarın, Belçika Sağlık Kurulu’nun vereceği haftalık rapor çerçevesinde, salgının hız durumuna göre, genel önlemlerin değişip değişmeyeceğine Danışma Kurulu’nun karar vereceği ifade ediliyor.

Ayrıca, bir sonraki değerlendirme toplantısının iki hafta içinde tekrar yapılması öngörülüyor.

Reklamlar

Yeminli Tercüman GentDemirel İnsaatSIM-PIZZABAKKERIJFERAHPALA-TURIZM
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN