• Bugün Görüntülenme: 1132
  • Dünkü Görüntülenme: 3376
  • Toplam Görüntülenme: 10326528

Belçika Başbakanı De Croo ve 4 bakan yüksek riksli temas nedeniyle karantinaya alındı.

24 Kasım 2021
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
405 defa okundu. defa okundu.
Belçika Başbakanı De Croo ve 4 bakan yüksek riksli temas nedeniyle karantinaya alındı.

Belemtürk Haber Merkezi – Fransa Başbakanlığı’ndan yapılan bir açıklama ile Fransa Başbakanı Jean Castex’in 11 yaşındaki kızının virüse yakalanmasının ardından COVID-19 testi yaptırdığı ve test sonucunun pozitif çıktığı açıklandı.

Belçika Federal Hükümeti Başbakanı Alexander De Croo ve 4 bakanı Pazartesi günü yaptıkları görüşmenin ardından, Fransa Başbakanı Jean Castex’in korona testinin pozitif çıktığının açıklanması üzerine, yakın temastan dolayı zorunlu karantinaya alındılar.

Belçika Başbakanı De Croo ile birlikte Adalet Bakanı Vincent Van Quickenborne, İçişleri Bakanı Annelies Verlinden, Savunma Bakanı Ludivine Dedonder ve Dışişleri Bakanı Sophie Wilmès, Fransa Başbakanı Jean Castex ile yaptıkları görüşmenin ardından yüksek riksli temas nedeniyle karantinaya alındı.

Fransa Başbakanı Jean Castex, ikili güvenlik görüşmeleri için Pazartesi günü Brüksel’e geldi. Pazartesi öğleden sonra Paris’e dönüş yolunda 11 yaşındaki kızının korona test sonucunun pozitif çıktığını öğrendi. Daha sonra hemen test yaptıran Fransa Başbakanı Jean Castex’inde korona testi de pozitif çıktı.

Durumun bildirilmesi üzerine Belçika Başbakanı De Croo ve 4 bakan, Fransa Başbakanı Jean Castex ile ikili yakın temaslı görüşmeler yaptıkları için tedbir amaçlı karantinaya alındılar.

Reklamlar

UdayAv.Ercan TOKBAKKERIJ
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN