• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 902
  • Dünkü Görüntülenme: 2362
  • Toplam Görüntülenme: 7130673

Belçika, Asker Açığını Kapatmak İçin Müslümanları Orduya Katılmaya Teşvik Ediyor

4 Ağustos 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
732 defa okundu.
Belçika, Asker Açığını Kapatmak İçin Müslümanları Orduya Katılmaya Teşvik Ediyor

Önümüzdeki 5 yıl içerisinde en az 11.400 Belçikalı askerin emekliliğe ayrılacak olması nedeniyle asker açığını kapatmak isteyen Belçika Savunma Bakanlığı Müslümanları orduya katılmaya teşvik ediyor.

Savunma Bakanlığı, 2024 ylına kadar personel açığını kapatmaya yönelik olarak, her yıl yaklaşık 2000 personel almak zorunda olduğundan sosyal medya üzerinden hazırladığı bir film ile bir kampanya başlattı.

De Morgen gazetesine konuşan Belçika Savunma Bakanlığı çalışanlarından Yarbay Sandra Bertocchi, Belçika toplumunun önemli bölümünü Müslümanların oluşturduğuna vurgu yaparak, Belçika vatandaşlığı bulunan Müslümanları silahlı kuvvetlere katılmaya çağırdı.

Konuyla ilgili açıklamalarına devam eden Yarbay Bertocchi, “12 milyonu aşkın nufusa sahip Belçika’da, ortalama 7.6 oranında Müslümanın yaşadığı tahmin ediliyor. Belçika ordusunun 0.5’i Müslümanlardan oluşuyor. Bu sayı ordu içinde Müslüman personel sayısıyla orantılı değil.
O yüzden ilk adımı bizim atmamız gerekiyor. Önümüzdeki yıllarda emekli olacak 11.400 askeri personel nedeniyle ciddi bir personel sorunu yaşanacak. Öncelik olarak teknik, tıbbi ve bilgi işlem alanlarında 2 bin yeni personele ihtiyaç var.” bilgisini paylaştı.

Yarbay Sandra Bertocchi, 31.000 kişilik Belçika ordusunda 2 bin sivil personelin görev yaptığını, 2018 yılında 700 personelin orduya alındığını, şu an 8.5 oranındaki kadın personel sayısını artırmayı hedeflediklerini söyledi.

REKLAM ALANI

PALA TURİZİM GÜVENCESİ İLE UÇUN

Us. Mode Gent

DESİNG REKLAM AFİŞİ

ADEM BABA

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN