• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 4490
  • Dünkü Görüntülenme: 6456
  • Toplam Görüntülenme: 8690107

Başkan Emir Kır’dan Saint-Josse esnafına yeni can suyu

17 Eylül 2020
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
492 defa okundu.
Başkan Emir Kır’dan Saint-Josse esnafına yeni can suyu

Esnafların karşılaştığı zorlukların farkında olan Saint-Josse-ten-Noode Belediyesi, gece dükkanlarının açılış saatlerinin Cuma gününden itibaren uzatılmasına izin verecek.

Somut olarak, gece dükkanları şu anda 18.00 olan açılış saati yerine 13.00’ten itibaren işyerlerini açabilecekler. Kapanış saati, sağlık krizi nedeniyle 22.00’de sabit kaldı, daha öncesinde bu saat 7.00 idi. Bu gelişme aynı zamanda müşteri akışlarının sağlık kurallarına uygun olarak daha iyi yönetilmesine olanak tanıyacak çünkü satın alımlar daha uzun bir süre boyunca yapılabilecektir.

Başkan Emir KIR, “Amacımız, sağlık krizi ile bağlantılı kısıtlamalar ile işletmelerimizin ayakta kalması arasında doğru dengeyi bulmaktır. Esnaflarımızla, her seferinde, mümkün olduğunda, çözüm bulmamızı sağlayan düzenli bir diyalog sürdürüyoruz. Saatlerin bu şekilde değiştirilmesi de bunun bir örneğidir.Belediyenin bu alanda birçok girişimde bulunduğunu hatırlatırım: Esnaflar için 2000 avro tutarında 340 prim, pleksi cam bölmelerin montajı, sağlık önlemlerine uyum için yardım, ücretsiz yaz terasları, vb. Saint-Josse-ten-Noode Belediyesi ve yetkili servisler, esnaflarn bu belirli dönemi atlatmalarına yardımcı olmak için harekete geçmeye devam ediyor. ” dedi.

Esnaflardan Sorumlu Belediye Başkan Yardımcısı Kadir ÖZKONAKCI ekliyor: “Krizin başlangıcından bu yana, yerel ekonomiyi desteklemek için 800.000 avronun üzerinde bir bütçe ayrıldı. Yerel dükkanlarımızı önemsiyoruz ve onları desteklemeye devam etmek için tüm olasılıkları analiz ediyoruz. “

Reklamlar

Yeminli Tercüman GentDemirel İnsaatSIM-PIZZABAKKERIJFERAHPALA-TURIZM
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN