AŞIRI MİLLİYETÇİ PARTİDEN RESUL TAPMAZ’A KARŞI ÇİRKİN OYUN

17 Eylül 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1132 defa okundu. defa okundu.
AŞIRI MİLLİYETÇİ PARTİDEN RESUL TAPMAZ’A KARŞI ÇİRKİN OYUN

Belçika medyasının önemli haber gazetesi Het Nieuwsblad’ın dün haber sayfasına taşıdığı ” Aşırı Milliyetçi Partiden Resul Tapmaz’a Çirkin Oyun” başlığıyla verdiği haber sonrası tepkiler büyüyor.

25 Haziran ve 31 Ağustos tarihlerinde ırkçı söylemlerde bulunan ve hakaret eden bir vatandaşa ‘sert tepki gösterdiği aşırı sağcı ırkçı Flaman partisi ‘Vlaams Belang’ partisi tarafından şikayetlere maruz kalan ve hakkında soruşturma açılan Tapmaz, bu soruşturmalardan beraat etmiş ve soruşturma kapatılmıştı.Gent bölgesindeki N-VA ile CD&V partileri tarafından hedef gösterilen başarılı siyasetçi Resul Tapmaz’ı yıpratma politikaları şikayetlerle devam ediyor.

Aşırı Milliyetçi Parti-NVA (Milliyetçi Yeni Flaman İttifakı Partisi) Meclis Başkanı ve aynı zamanda Gent Belediye meclis üyesi olan Sigfried Bracke ve ona destek veren CD&V(Flaman Hristiyan Demokratlar Partisi) milletvekili ve aynı zamanda Gent Belediyesi meclis üyesi olan Veli Yüksel’in hedefinde Resul Tapmaz olmaya devam ediyor.

Bu iki ismin Gent Belediye Başkan Yardımcısı Resul Tapmaz’ı görevini kötüye kullanma iddiasıyla Gent Belediyesi’nin deontoloji(bir mesleği uygularken uyulması gereken ahlaki değer ve etik kuralları inceleyen bilim dalıdır) komisyonuna soruşturma açılması talebi gündem yarattı.

Yetkisini kötüye kullanma iddiasıyla adına şikâyette bulunulan Gent Büyükşehir Belediye Başkan Yardımcısı Resul Tapmaz “Bu şikâyet senaryosu tamamen politik bir yıpratma çabasıdır. Bu şikâyet başvurusunun medyaya sızdırılması da bunu bir kez daha kanıtlamaktadır. Resmi görevde olan bir kişi mesleki sırrını korumak zorundadır ve bu nedenle şikayetin içeriği ile hiçbir bilgi veremez, ifadelerde bulunamaz. Komisyonun tüm üyelerinin de buna uyması gerekmektedir. Ancak gördüğüm kadarıyla bu kurala uymamış kişilerin olduğu açıktır. Bu nedenle meslek sırrı ve gizlilik ilkelerine saygımdan dolayı konunun içeriği ile ilgili bir açıklama yapmayacağım. Soruşturma tamamlandığında tabii ki kamuoyuna gerekli açıklamayı yapacağım dedi.

Reklamlar

Yeminli Tercüman GentDemirel İnsaatSIM-PIZZABAKKERIJFERAHPALA-TURIZM
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN