SUUDİ ARABİSTAN KABE’DE VİNÇ KAZASINDA ÖLEN HACI ADAYLARININ YAKINLARINA TAZMİNAT ÖDEYECEK

16 Eylül 2015
1 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1787 defa okundu. defa okundu.
SUUDİ ARABİSTAN KABE’DE VİNÇ KAZASINDA ÖLEN HACI ADAYLARININ YAKINLARINA TAZMİNAT ÖDEYECEK

Suudi Arabistan, geçtiğimiz cuma günü vinç kazasında vefat eden hacı adaylarının ailesine tazminat ödeyeceğini açıkladı.

Geçtiğimiz Cuma günü büyük bir vincin devrilmesi sonucu hayatını kaybeden 8 Türk hacı hayatını kaymetmişti. Dün 5 Türk Kâbe’de cenaze namazlarının kılınmasının ardından Muaysım Mezarlığı’nda defnedildi.

Belçika’dan gelen ve kazada hayatını kaybeden Mehmet Değer ve Yusuf Alcı’nın önümüzdeki günlerde defnedilmesi beklenirken, 14 Eylül’de
Süleyman Eskiler, 15 Eylül’de Kadir Gökmen, Şükrü Karatepe, Erol Karaağaçlı, Ramazan Özmen, Metin Yazgan Harem bölgesinde yer alan Mina’daki Muaysım mezarlığına defnedildi.

240 BİN TL TAZMİNAT

Suudi Arabistan hükümeti, vefat eden her bir hacı adayının yakınlarına 300 bin Suudi Riyali (240 bin TL) tazminat ödeneceği açıklamasını yaptı.

Mekke yönetimi, isteyenlerin cenazelerini ülkelerine götürebileceğini, tüm nakliye masraflarını da Suudi hükümetinin karşılayacağını duyurdu. Şimdiye kadar kimliği tespit edilebilen Hacı adaylarının 26’sının İranlı, 20’sinin Mısırlı, 15’inin Pakistanlı ve 12’sinin de Cezayirli olduğu öğrenildi.

Reklamlar

Yeminli Tercüman GentDemirel İnsaatSIM-PIZZABAKKERIJFERAHPALA-TURIZM
YORUMLAR 1 Yorum Yapıldı.
  • Cok kotu olmus Cok uzuldum Kimsenin basina getirmesin
    16 Eylül 2015 15:23

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN