• Dolar Alış / Satış: 5.54 / 5.55
  • Euro Alış / Satış: 6.141 / 6.152
  • Bugün Görüntülenme: 525
  • Dünkü Görüntülenme: 1831
  • Toplam Görüntülenme: 6191766

Anvers’te Öldürülen 23 Yaşındaki Julie Van Espan İçin 15 Bin Kişi Sessiz Yürüyüş Düzenledi.

13 Mayıs 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
390 defa okundu.
Anvers’te Öldürülen 23 Yaşındaki Julie Van Espan İçin 15 Bin Kişi Sessiz Yürüyüş Düzenledi.

Belçika’nın Anvers şehrinde geçtiğimiz hafta öldürülen 23 yaşındaki Julie Van Espan için 15 bin kişi “sessiz yürüyüş” adıyla, Belçika’da artış gösteren cinsel taciz ve cinsel şiddetin her türlüsü kınayan yürüyüş düzenlendi.

Katılımcılar, cinsel şiddet ve cinsel tacize karşı adli makamların konuyla ilgili verilen mahkeme kararlarına karşı da tepki göstererek, saat 14.00 sularında , Anvers’in Merkez İstasyonu’nun yanındaki Astridplein’den başlayan yürüyüş Scheldt Nehri yakınlarındaki Steenplein’de son buldu.

Yürüyüşü düzenleyen organizatörler, 26 Mayıs 2019 Pazar günü yapılacak Parlamento seçimleri nedeni ile yürüyüşe siyaset karışmaması için yürüyüşe destek katılacak siyasilerden siyasi parkart getirmemeleri için yürüyüşten önce uyarıldılar.

15 bin kişi gibi yüksek bir katılımla gerçekleştirilen sessiz yürüyüşte Organizatörler, yargı makamlarının cinsel taciz ve cinsel şiddet madurlarına yönelik mahkeme kararlarının yetersizliğini protesto ettiler.

Organizatörler, 23 Yaşındaki Julie Van Espen’i öldüren katilin iki defa cinsel taciz suçundan 4 yıl hapis yattıktan sonra serbest bırakılmasını doğru bulmazken, Belçika makamlarının cinsel şiddete karşı mücadelenin öncelikli hale getirilmesini istiyor.

Haber Merkezi

REKLAM ALANI

Seçim banner

Cengiz Çetinkaya

PALA TURİZİM GÜVENCESİ İLE UÇUN

ADEM BABA

DESİNG REKLAM AFİŞİ

018-

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN