• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 3828
  • Dünkü Görüntülenme: 5062
  • Toplam Görüntülenme: 8190249

Gent Rabot Fatih Camii’nde Vatandaşlar İftar Yemeğinde Buluştu

12 Mayıs 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1214 defa okundu.
Gent Rabot Fatih Camii’nde Vatandaşlar  İftar Yemeğinde Buluştu

Yapımı büyük bir hızla devam eden yeni Gent Rabot Fatih Camii’nde verilen ilk iftar yemeğine vatandaşların ilgisi çok büyük oldu.

Gentli vatandaşları bir araya toplayan iftar programına Anvers Başkonsolosu Metin Ergin, T.C. Brüksel Büyükelçiliği Din Hizmetleri Müşaviri Abdullah Gümüşsoy, Diyanet Vakfı Müdürü Coşkun Beyazgül, Fatih Cami Bşk. Mustafa Şimşek ve Yönetim Kurulu, Gent Bld.Meclis üyesi ve Milletvekili adayı Cengiz Çetinkaya, Gent Bld.Bşk.Yrd. Tine Heyse, Aalst Bld.Meclis Üyesi ve Flaman Parlamento Milletvekili adayı Fatma Yıldız, Hamme Bld.Meclis üyesi ve Kamer Os Vlanderen Milletvekili adayı Mustafa Tokgöz, Türkiye’den Belçika’ya öğrenci kabul eden ERASMUS yetlilileri Ann Germonpre, Georges Balon-Perin, Ener Gent sorumlusu John Van Daele ve sivil toplum kuruluşlarının bazı temsilcileri katıldılar.
İftar programının sunumunu Fatih Camii yönetisi Fatih Döner’in üstlendiği iftar programında, cami başkanı Mustafa Şimşek davetlilere kısa bir hoş geldiniz konuşması yaptı.

Anvers Başkonsolosu Metin Ergin, ” Gentli vatandaşları bir araya getiren bu anlamlı iftar programında sizlerle birlikte oruç açmaktan son derece mutlu olduğumu söylemek isterim. Birlik beraberliğimize büyük anlam ve güç katan bu günde hepinize “Hayırlı Ramazanlar” diliyorum, sözlerine yer verdi.
Başkonsolos Ergin, İftar programı sonrası vatandaşların ve bazı yöneticilerin arzu ve isteklerini dinledikten sonra iftar programından ayrıldı.

T.C. Brüksel Büyükelçiliği Din Hizmetleri Müşaviri Abdullah Gümüşsoy ise, Ramazan ayının anlam ve önemini belirten bir konuşma yaparak, müslümanların birlik ve beraberliğine vurgu yaptı.

Gent Fatih Camii imamı Veysel Kargulu’nun akşam ezanını okuması sonrası, Yeni Rabot Gent Fatih Camii’ni alt üst olmak üzere dolduran vatandaşlar dualarla oruçlarını açtılar.

Gent belediye meclis üyesi ve milletvekili adayı Cengiz Çetinkaya ve Gent Bld.Bşk. Yardımcısı Tine Heyse, birlikte inşaatı devam eden yeni Rabot Fatih Camii’ni gezerek yetkililerden bilgi aldılar.
Çetinkaya, yaptığı açıklamada İftar programının, yapımı devam eden yeni Rabot Fatih Camii’nde yapılmasının çok akıllı bir seçim ve karar olduğunu söyleyerek, camii yönetimini tebrik etti.

Meclis üyesi ve milletvekili adayı Çetinkaya, “bu vesile ile iftar programına katılan ve camii’nin yapımında büyük katkıları olan vatandaşların camii’nin son durumunu görme imkanları olmuştur” sözlerine yer vererek, İftar programında hizmeti geçen başta Emre Kökçü olmak üzere tüm arkadaşlarını tebrik etti.

Haber : Bekir Sarı

Belemtürk Haber Müdürü

HABER FOTOĞRAFLARI

Reklamlar

Yeminli Tercüman GentDemirel İnsaatSIM-PIZZABAKKERIJFERAHPALA-TURIZM
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN