• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 2474
  • Dünkü Görüntülenme: 4654
  • Toplam Görüntülenme: 8364185

Anvers Başkonsolosu Büyükelçi Korkut Tufan Anvers Belediye Başkanı Bart de Wever’i ziyaret etti

5 Kasım 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
614 defa okundu.
Anvers Başkonsolosu Büyükelçi Korkut Tufan Anvers Belediye Başkanı Bart de Wever’i ziyaret etti

T.C. Anvers Birinci Sınıf Başkonsolosu Büyükelçi Korkut Tufan, Anvers Belediye Başkanı Bart de Wever’e bugün saat 11.30’da makamında bir tanışma ziyaretinde bulunarak, Türk toplumunun beklentileri başta olmak üzere, karşılıklı işbirliğin geliştirilmesi konularının ele alındığı bir görüşme gerçekleştirdi.

Anvers Belediye Başkanı Bart de Wever tarafından çok sıcak bir şekilde karşılanan Büyükelçi Tufan, “Ayrıca, başta anadil ve din eğitimi ile terörist oluşumlar konusundaki hassasiyet ve beklentilerimizi de detaylı olarak iletme imkanım oldu.” diyerek, Belediye Başkanı Bart de Wever’ın, Türk toplumu nezdindeki yaygın imajın aksine partisinin ve kendisinin olumlu görüşleri olduğunu ve bu imajı değiştirmek için diyaloğa açık olduğunu belirttiğini paylaştı.

Yaklaşık bir saat süren kapsamlı görüşme sonrası Belçika Türk medyasına ziyaretle ilgili önemli detayları paylaşan Büyükelçi Korkut Tufan, aynı zamanda N-VA Partisi Genel Başkanı ve Federal Milletvekili olan Bart de Wever’ın daha önce ziyaret ettiği ülkemizi çok beğendiğini, Türk toplumundan memnun olduğunu ve Türk toplumunu memnun etmek için görüşlerimizi de dikkate alarak elinden geleni yapmayı samimiyetle arzu ettiğini aktardı.

Büyükelçi Korkut Tufan, karşılıklı yapılan konuşmaları samimi bulduğunu, bu yaklaşımın Anvers Belediye Başkanı Bart de Wever’ın eylemlerinde de inşallah görürüz temennisinde bulundu.

Reklamlar

Yeminli Tercüman GentDemirel İnsaatSIM-PIZZABAKKERIJFERAHPALA-TURIZM
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN