• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 1924
  • Dünkü Görüntülenme: 3590
  • Toplam Görüntülenme: 7877199

Anvers Başkonsolosluğu’nda Yılın Sporcusu Ödülleri Verildi

27 Aralık 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
782 defa okundu.
Anvers Başkonsolosluğu’nda Yılın Sporcusu Ödülleri Verildi

Belçika Türk Spor ve Kültür Federasyonu (BTSF)  tarafından belirlenen yılın sporcusu ödülleri, Belçika’nın Antwerp futbol takımında oynayan  milli futbolcumuz  Sinan Bolat ile Belçika’nın Duffel takımında amatör olarak  oynayan genç futbolcu Ali Yıldız’a, Anvers Başkonsolosluğu’nda düzenlenen bir törenle verildi.

Anvers Birinci Sınıf  Başkonsolosu Büyükelçi Korkut Tufan’ın ev sahipliğinde düzenlenen törene, Konsolos Ferit Buluş, Muavin Konsolos Mete Gönül,  Belçika Türk Spor ve Kültür Federasyonu Başkanı Ali Aydoğdu,  Asbaşkan Nedim Koçaslan,  Sekreter Adem Özer, Milli futbolcumuz Sinan Bolat, futbolcu Ali Yıldız, Avrupa Türk Antrönörler Derneği Başkanı ve eski profosyenel hakemlerden  Abdulkadir Bakırdöven, Belçika Trabzonlular Derneği Bşk.Yrd. Salih Atasever, Belçika Trabzonlular Derneği Şarlova bölge sorumlusu Neşad Akay, Belçika üst düzey hakemlerinden Fevzi Okur, Anvers Türkspor Bşk. Sinan Şener, Liege Wandre Futbol klüp başkanı Adnan Ceylan ve Liege Cami Dernek Bşk. Mehmet Çalık katıldı.

Korkut Tufan : 2020 Yılını spor yılı olarak ilan ediyoruz.

Yılın son etkinliğini bu konuya ayırmak çok anlamlı. Konu spor olunca, işin içinde de milli takımımızın futbolcusu olunca, buna ev sahipliği yapmayı çok arzu ettim. İnşallah burada diğer sporcularımızın başarılarını da kutlamak nasip olur. Spor benim kişisel olarak çok önem verdiğim bir alan. Yurtdışındaki gençlerimizin çeşitli sorunları var. Yabancı kökenli ve ülkelerinden uzakta olmalarından dolayı, iki kültür arasında sıkışmanın zorluğunu yaşıyorlar. Gençlerimizin anavatanlarından kopmamalarını istiyoruz. Yaşadıkları ülkeye katkıda bulunan başarılı bireyler olmalarını istiyoruz. Dolayısıyle sırtlarında çift yük var. Bu ağır yük bazen gençlerimizde büyük stresler yaratabiliyor. Malesef gençler arasında uyuşturucu ve intihar olaylarının arttığını gözlemlemek çok üzücü. Bununla mücadele için aklıma ilk gelen spordur. Bu yüzden bizler, sivil toplum kuruluşları, anne ve babalar olarak gençlerimizi kabiliyetleri doğrultusunda spora yönlendirmeliyiz. Kaliteli bir hayat yaşamanın ilk yolu sağlıklı bir bedenden geçiyor. Bu anlamda yılın sporcusu ödülünü gelenekselleştirmek için ilk adımını bugün atmış oluyoruz. 2020 Yılını spor yılı olarak ilan ediyoruz..  İnşallah, yılın sporcusu ödül törenini gelenekleştirerek devam  ettiririz. Yeni yılda spor dolu yıllar diliyorum.

Belçika Türk Spor ve Kültür Federasyonu Başkanı Ali Aydoğdu, yılın sporcusu ödül töreninde kısa bir selamlama konuşması yaparak “Birbirimizi bu şekil desteklediğimiz sürece, herşeyin daha güzel olacağına inanıyorum. Üstesinden gelemeyeceğimiz hiç bir şey olamaz.” sözlerine yer verdi.

Belçika Türk Spor ve Kültür Federasyonu Asbaşkanı Nedim Koçaslan, saat 17:15’de başlayan törende yaptığı açılış konuşmasında, “ Öncelikle sizleri saygı ve sevgiyle selamlıyorum. Belçika Türk Spor ve Kültür Federasyonu himayesinde 2019 yılının başarılı Türk sporcularının ödül törenini ilkkez Anvers Başkonsolosluğu’nda düzenliyoruz. Değerli spor meslektaşlarım, yurtdışında yaşayan Türk gençlerine yönelik sportif faaliyetlerde bulunan Belçika Türk Spor ve Kültür Federasyonu,  1986 yılında resmiyet kazanarak  34 yıldır faaliyetlerine devam etmektedir.” sözlerine yer vererek, “Türk gençlerine yönelik sportif faaliyetlerin artarak devam edeceğini” söyledi.

Konuşmaların ardından, Birinci Sınıf Başkonsolos Büyükelçi Korkut Tufan ile Belçika Türk Spor ve Kültür Federasyonu Asbaşkanı Nedim Koçaslan, yılın sporcusu ödülleri töreninde milli futbolcumuz Sinat Bolat ve Belçika Duffel futbol takımı oyuncusu Ali Yıldız’a birlikte kupa ve plaket takdim ettiler. Ayrıca, törene katılan spor gönüllüleri de unutulmayarak günün anısına plaketle ödüllendirildiler.

Yılın sporcusu ödül töreni, sunulan ikram ve toplu fotoğraf çekimlerinin ardından sona erdi.

HABER FOTOĞRAFLARI

Reklamlar

Yeminli Tercüman GentDemirel İnsaatSIM-PIZZABAKKERIJFERAHPALA-TURIZM
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN