Anvers Başkonsolosluğunda 23 Nisan Milli Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlandı

23 Nisan 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1980 defa okundu. defa okundu.
Anvers Başkonsolosluğunda 23 Nisan Milli Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlandı

Milletimizin iradesini temsil eden Birinci Büyük Millet Meclisi’nin açıldığı ve Türk halkının egemenliğini ilân ettiği tarih olan, 1929 yılında Büyük Önderimiz tarafından geleceğimizin teminatı çocuklarımıza bayram olarak armağan edilen bu anlamlı günde, Anvers Başkonsolosluğunda geleceğimizi emanet ettiğimiz çocuklarımızın katılımıyla bir etkinlik düzenlendi.

23 nisan kutlamaları saygı duruşunu takiben Türkiye ve Belçika milli marşlarının okunması ile başladı. Anvers Başkonsolosluğu konut bahçesinde çocukları, velileri ve davetlileri ağırlayıp ev sahipliği yapan Başkonsolos Metin Ergin, günün anlam ve önemini anlatan bir konuşma yaptı.

“Değerli konuklar, sevgili çocuklar, 23 nisan egemenlik ve çocuk bayramını bizimle birlikte kutladığınız için teşekkür ederim. 23 Nisan Türk ulusunun hür iradesini ve kendi kaderini belirlemesini, en önemli makamı olan T.B.M.M’ nin 23 nisan 1920’de ilk açıılışının yıldönümüdür. Zira egemenlik kayıtsız şartsız milletindir. Sevgili çocuklar bugün bizim en değerli hazinemiz olan Türk istiklalini ve cumhuriyetini sonsuza değin korumak için verdiğimiz mücadeleyi bir gün siz devir alacaksınız. Bunun için çok çalışıp vatanımıza ve milletimize yakışır yurttaş olmak için kendinizi hazırlamanız gerekecektir. Türk ulusu olmanın temeli tasada ve kıvançta birlik olabilmektir. Bu günü sevinçle hep birlikte kutluyoruz. Ulusal egemenlik çocuk bayramı vesilesiyle ulu önder Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere, demokrosimiz ve ulusumuzun istikbali için hayatlarını veren aziz şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimize minnet duygularımı ifade ediyorum”

Limburg bölgesinden İsmail Erdoğdu yönetimindeki çocukların çalıp söylediği türkülerden sonra, birbirinden güzel dans gösterilerini sergileyen 23 nisan çocuklarına Anvers Başkonsolosu Metin Ergin, program sonunda çeşitli hediyeler dağıttı. Program, verilen ikramların ardından sona erdi.

HABER FOTOĞRAFLARI

Anahtar Kelime: , , ,

Reklamlar

Av. Ercan TOKBAKKERIJ
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN