• Bugün Görüntülenme: 3072
  • Dünkü Görüntülenme: 4094
  • Toplam Görüntülenme: 10160286

BRÜKSEL’DE 23 NİSAN COŞKUSU

23 Nisan 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1734 defa okundu. defa okundu.
BRÜKSEL’DE 23 NİSAN COŞKUSU

Başkent Brüksel’de Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçiliği, Eğitim Müşavirliği’nin koordinatörlüğünde, Türkçe ve Türk Kültürü Öğretmenlerince hazırlanan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Saint Josse Belediye Başkanı Emir Kır’ın katkılarıyla Brüksel’deki Passage 44 adresindeki salonda büyük coşku ile kutlandı.

Sunumunu küçük öğrenciler Samet Pala ve Zehra Hacıkerimoğlu’nun yaptığı 23 nisan kutlamaları saygı duruşunu takiben Türkiye ve Belçika milli marşlarının okunması ile başladı.

Kutlamalara Türkiye’nin Belçika büyükelçisi Levent Gümrükçü, Nato nezdinde büyükelçi Fatih Ceylan,Türk Askeri Temsil Heyeti Başkanı (TMR) Korgeneral Nihat Kökmen, Brüksel Başkonsolosu Dilşad Kırbaşlı Karaoğlu, Türk delegasyon ve sivil örgüt temsilcileri ile öğretmen, öğrenci ve veliler katıldı.

Levent Gümrükçü : Çocuklarımız geleceğin büyükleri ve karar alıcıları olacak

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı Cumhuriyetin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklara armağan ettiğini belirten Türkiye Cumhuriyeti Brüksel Büyükelçisi Levent Gümrükçü, 23 Nisan’ın dünyadaki ilk resmi çocuk bayramı olduğunun altını çizerek, çocuklarımızın geleceğin büyükleri ve karar alıcıları olacağını söyledi. Çocukların gelecekte büyük başarılara imza atması temennisinde bulunan Büyükelçi Gümrükçü,” 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı tebrik etti.


Emir Kır : Çocuklarımız yarınlarımızın güvencesi

Cumhuriyetimizin kurucusu, büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ün, yarınlarımızın güvencesi çocuklarımıza hediye ettiği 23 Nisan Çocuk Bayramı, bu alanda hem dünyada bir ilki oluşturmakta, hem de geleceğin cumhuriyet nesillerine, atamızın verdiği önemi ifade etmektedir diyerek, çocukların 23 nisan bayramını kutladı.

Hazırladıkları birbirinden güzel dans gösterilerini sahneleyen 23 nisan çocukları, göz kamaştıran rengarenk kıyafetleri ile program boyunca hoş görüntüler oluşturarak ilgi odağı oldular. Program bitiminde Büyükelçi Levent Gümrükçü ve protokol çocuklara Atatürk ve Türk bayrağı ile kitaplardan oluşan hediyeleri takdimi ile program son buldu.

HABER FOTOĞRAFLARI

Reklamlar

Av. Ercan TOKBAKKERIJ
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN