• Bugün Görüntülenme: 164
  • Dünkü Görüntülenme: 3244
  • Toplam Görüntülenme: 10160622

Alman bir ailenin 3 yaşındayken evlatlık aldığı genç 33 yıl sonra Türkiye’deki gerçek ailesine kavuştu!

27 Eylül 2021
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
711 defa okundu. defa okundu.
Alman bir ailenin 3 yaşındayken evlatlık aldığı genç 33 yıl sonra Türkiye’deki gerçek ailesine kavuştu!

33 Yıl önce ablası ile birlikte İzmirde Cami avlusuna bırakılan ve Alman bir aile tarafından evlatlık edinilen Alexander Schlienbecker’in Türkiye’ye uzanan hikayesi mutlu sonla bitti.

Almanya’da yaşayan Schlienbecker’in , 2007 yılında evlatlık olduğunu öğrenince, gerçek ailesini araştırmaya başladı. Ablası 3, kendisi de 2 yaşındayken 1988 yılında İzmir’de bir caminin önüne bırakıldıklarını öğrenen Schlıenbecker, Türkiye’deki ailesine ulaşmak için “Müge Anlı ile Tatlı Sert” programına katıldı.

Müge Anlı, yaşanan olayı programında yayınlayınca Schlıenbecker’in annesinin İzmir’de, babasının da Ankara’da yaşadığını öğrendi. Müge Anlı’yıda ağlatan büyük kavuşma televizyon stüdyosunda gerçekleşti. Anne ve babasına kavuşmanın mutluluğunu yaşayan Alexander Schlienbecker, gerçek isminin Vedat, ablasının ise Hülya olduğunu öğrendi. Vedat, “Yıllar sonra gerçek eileme kavuşmak çok güzel. İnanın mutluluğumu tarif edecek söz bulamıyorum” diye konuştu.

Anne Fatma Korhan (58), eşiyle ayrıldıktan sonra, kendi isteği dışında 2 yaşındaki Vedat ve 3 yaşındaki Hülya’yı babalarının verdiğini, babalarının çocuklarını cami avlusuna bıraktığını yıllar sonra öğrendiğini söyledi.

Birileri sonra bana, çocukların Almanya’da olduğunu söyledi. Bunu öğrenince çok ağladım. Yıllar sonra Vedat’ın bize ulaşmaya çalıştığını duyunca ilk başta inanmadım. Vedat’a sarılınca yeniden doğmuş gibi oldum. İnşallah Hülya da gelir. Ona da sarılıp koklamak istiyorum. Sonradan doğan bir kızıma da Hülya ismini koydum. Bu Hülya’yı diğerinin yerine koydum. Hiç unutmadım.” dedi.

Reklamlar

Av. Ercan TOKBAKKERIJ
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN