• Dolar Alış / Satış: 5.314 / 5.324
  • Euro Alış / Satış: 6.039 / 6.05
  • Bugün Görüntülenme: 2105
  • Dünkü Görüntülenme: 3145
  • Toplam Görüntülenme: 5687732

Aalst Mixt ile Aalst Kevser Camii 2018 Barış Ödülünü Kazandı

29 Ocak 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1011 defa okundu.
Aalst Mixt ile Aalst Kevser Camii 2018 Barış Ödülünü Kazandı

28 Ocak 2018 pazar günü Vredeshuis (Barış evi) kuruluşunun, yıl boyunca yaptığı incelemeler, araştırmalar ve juri üyelerinin oy birliği ile karara vardıkları barış ödülünü, Aalst Mixt derneğine verilmesinde mutabık olunmuştur.

2012 yılında kurulan derneğin baş aktörü olan Jose Gavilan ve Adriana’nın temel amaçlar,ı farklı etnik grupları birleştirerek herbir etnik grubun sıkıntılarını ayrı ayrı dinleyip ilgilenmek ve yeni gelen vatandaşlara yol gösterici olmak idi. Derneğin temelinde hoşgörü, saygı, birliktelik ve yardımlaşma kavramları benimsenmiş ve farklı kültürleri dengeli bir şekilde bir arada tutulmasına hassasiyet ile bakılıyor. İlk başta küçük bir dernek gibi gözüksede kısa bir zamanda büyük bir aktör olmayı başardı.

Farklı projelerde destekci olup etnik kökeni farklı olan bu derneğin yayımladığı demeçler ve fikirlerini, belediye ve devlet nezdinde duyurmayı başardı. Dil kursları, karnaval katılımı, derneklere kanuni ve hukuki destek seminerleri, açık oturumlar, kermesler ve daha nice projelerde boy gosteriyor.

Aalst Mixtin, kuruluşundan günümüze kadar aktif faaliyet ve desteğini hiçbir zaman esirgemeyen ve Türk cemiyetini temsil eden Aalst Kevser Camii derneği, 2014 yılından beri yönetim üyesi olarak aktif olan işbirliğini bir adim daha ilerletmiştir.

“Ödül töreninde Aalst Kevser Camii adına as başkan Soner Taşlıdere hazır bulundu”

Taşlıdere yaptığı açıklamada ” Aalst Mixt derneğinin bir parçası olmaktan mutlu ve gururluyuz. 2016 da Belçika bayan barış elçisini o zamanlarda bünyemizde bulunan kültür öğretmenimiz kazandı. 2018 de bu başarıyı bu defa dernek olarak tekrarlamış olduk. Bizler milletimizi ve Türkiye’mizi en iyi şekilde temsil etmeyi herkes gibi önemsemekteyiz. Başarılar hiçbir vakit şahsi degildir. Şayet bir başarı varsa, bunda başta yönetim olmak üzere tüm vatandaşlarımızında katkı payı var. Barışı, huzuru, hoşgörüyü daima ön safta tutuyoruz. Bizler atalarımızdan ve yuzyıllardır sürdürdüğümüz bu tutumla her daim yapıcı olup yıkıcı olmadık ve olmayacağız. İnsallah ecdadımızın esaslarını geçmişte olduğu gibi gelecektede geliştirerek ve genişleterek sürdürürüz. Bu ödül herkese hayırlı olsun” diyerek duygularını paylaştı.

Aalst Mixt derneğinde 40 farklı dernek üye olmakla birlikte farkındalığını bu yönüyle ispatlamıştır. Ödül toreninde çok sayıda STK mensubu ve siyasilerde mevcut idi.

HABER FOTOĞRAFLARI

REKLAM ALANI

ADEM BABA

DESİNG REKLAM AFİŞİ

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN