• Dolar Alış / Satış: 5.54 / 5.55
  • Euro Alış / Satış: 6.141 / 6.152
  • Bugün Görüntülenme: 88
  • Dünkü Görüntülenme: 1831
  • Toplam Görüntülenme: 6191329

Aals Kevser Camii’nin Düzenlediği “Türk Günü Festivali” Coşkuyla Kutlandı

5 Mayıs 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
378 defa okundu.
Aals Kevser Camii’nin Düzenlediği  “Türk Günü Festivali” Coşkuyla Kutlandı

Belçika’nın Aalst şehrinde, Aalst Kevser Camii Başkanı Yüksel Özdemir’in öncülüğünde ve gönüllü vatandaşların değerli katkılarıyla düzenlenen “Türk Günü Festivali” ikinci kez coşkuyla kutlandı.

Aalst şehrinin Werfplein meydanında bu sabah saat 10:00’da başlayıp öğlen saat 12:’de tamamlanan hazırlıklar dan sonra, yavaş yavaş festival alanını dolduran vatandaşlar, festival alanında yer alan 18 yemek satış standlarına büyük ilgi gösterdiler.

Öğle saatlerinde Mehter takımının Festival alanına gelmesiyle coşkuyu iyice hissetmeye başlayan vatandaşlar, gönüllerince eğlenirken, davetli ve meraklı Belçikalıların da Festivale büyük ilgi gösterdikleri görüldü.

Aalst belediye meclis üyesi Fatma Yıldız, şehriyle gurur duyduğunu ve böyle birleştirici etkinliklerde emeği geçen herkese teşekkür etti.

Festival alanında çocuklar için oluşturulan özel oyun alanlarında minikler şişme oyuncaklarda oynarken, büyükler ise, uzun süredir görmedikleri yakınları ve tanıdıkları ile özlem giderdiler, sohbet ettiler ve festival alanında yeni dostluklara yelken açtılar.

Aals Kevser Camii Başkanı Yüksel Özdemir, Türk Günü Festivaline katkı sağlayan herkese teşekkür ederek, toplum ve kültür projelerimiz Ramazan ayından sonrada devam edecek diyerek, önümüzdeki cuma günü Aalst Kevser Camii olarak İftar programı düzenleyeceklerini söyledi.

Aals Kevser Camii’nin düzenlediği ikinci “Türk Günü Festivali” halaylar eşliğinde akşam saat 18:30’da sona erdi.

Haber Merkezi

HABER FOTOĞRAFLARI

REKLAM ALANI

PALA TURİZİM GÜVENCESİ İLE UÇUN

ADEM BABA

DESİNG REKLAM AFİŞİ

018-

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN