• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 340
  • Dünkü Görüntülenme: 2560
  • Toplam Görüntülenme: 7346249

8 Gönüllü Anne Derneği’nin Düzenlediği Cumhuriyet Balosu Büyük İlgi Gördü

26 Ekim 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
734 defa okundu.
8 Gönüllü Anne Derneği’nin Düzenlediği Cumhuriyet Balosu Büyük İlgi Gördü

Belçika’nın Başkenti Brüksel’de 8 Gönüllü Anne Derneği’nin Elite Event Center’de düzenlediği Cumhuriyet’in 96.cı yıl dönümü balosu büyük bir coşkuyla kutlandı.

Türkiye’de eğitim masraflarını karşılayamayan öğrencilere maddi destek sağlamak amacıyla çeşitli yardım etkinlikleri düzenleyen 8 Gönüllü Anne Derneği, dün akşam 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı düzenledikleri Balo ile seçkin davetlilerle birlikte kutladılar.

Sunuculuğunu Türkçe ve Türk Kültürü Öğretmeni Zeynep Uludüz’ün yaptığı etkinlik şehitlere saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

8 Gönüllü Anne Derneği Başkanı Ayten K. Ateş, yönetimde yer alan Döne Sönmez, Naciye Dumanoğlu, Fatma Kolçak, Emel Zülbiye Gürsü Ayaz, Şahin Topaç ve Ebru Eker Taşkırdı’dan oluşan yönetim kurulu ile birlikte tüm davetlileri selamlayarak katılımlarından dolayı salonda bulunan davetlilere teşekkür etti.

Programa katılan Brüksel Başkonsolosu Dilşad Kırbaşlı Karaoğlu, burada yaptığı konuşmada ” Türkiye Cumhuriyeti Brüksel Başkonsolosluğu adına hepinizi saygıyla ve sevgiyle selamlıyorum. Bu anlamlı gecede bizleri bir araya getiren 8 Gönüllü Anne Derneği’ne huzurunuzda bir kez daha teşekkür ediyorum” sözleriyle Cumhuriyet’in önemini anlatan bir konuşma yaptı.

Belçikalı Türklerin yakından tanıdığı sevilen sanatçılar Bülent Gök ile Ankaralı Fedon birbirinden güzel türküleri ve şarkılarıyla salondaki coşkuyu artırarak, davetlilere müzik ziyafeti sundular.

Dillere Destan Folklör ekibinin ‘Sarı Zeybek’ ve çeşitli yörelere ait halk oyunları gösterileri ise, salonu dolduran davetliler tarafından ayakta alkışlandı ve hemen ardından tüm davetliler, coşkuyla Türk bayraklarını sallayarak ‘İzmir’in dağlarında Çiçekler Açar’ ve ’10. Yıl Marşı’nı birlikte adeta koro şeklinde söylediler.

8 Gönüllü Anne Derneği yöneticileri ve davetliler, Programa ilerleyen saatlerde katılan Belçika’nın sevilen Türk siyasetçileri Brüksel Bölge milletvekilleri Hasan Koyuncu, Şevket Temiz ve İbrahim Dönmez’e büyük ilgi gösterdiler.

Etkinlik ilerleyen saatlerde yerini hoş sohbetlere bırakarak son buldu.

HABER FOTOĞRAFLARI

REKLAM ALANI

PALA TURİZİM GÜVENCESİ İLE UÇUN

DESİNG REKLAM AFİŞİ

ADEM BABA

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN