Otoyola Atılan Taş, İsabet Ettiği Araçtaki Dört Çocuk Babasını Öldürdü

16 Aralık 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1424 defa okundu. defa okundu.
Otoyola Atılan Taş, İsabet Ettiği Araçtaki Dört Çocuk Babasını Öldürdü

Charleroi Marcinelle yakınlarında cumartesi yi pazara bağlayan gece de, A503 otoyolunda üst geçitten aşağı atılan bir taş, 34 yaşındaki sürücünün ölümüne sebep oldu. Köprüden atılan taş o anda minibüsüyle köprünün altından geçmekte olan talihsiz adamın ön camını kırarak içeri girdi ve dört çocuk babası olan sürücü anında öldü

Bir görgü şahidi tarafından tanındıktan sonra olayla ilgili göz altına alınan iki şüpheli sanık henüz 16 ve 17 yaşlarındalar. Gençler tarafından atılan taş, aracın ön camını kırarak 34 yaşında sürücünün göğüsüne çarptı ve talihsiz adam anında can verdi. Olay anında aynı aracın içinde bulunan sürücünün karısı ve yeğeni, arabayı güçlükle kontrol altına aldılar ve hemen ambulans ve polis ekiplerine haber verdiler.
HABER RESİM
Üst geçitten taş atma vakaları son zamanlarda sıkca görünürken, son birkaç hafta içinde iki ayrı yerde benzeri olay yaşanmıştı. Taş attıkları iddia edilen 16 ve 17 yaşlarındaki iki genç gözaltına alındı ve birisinin daha öncesinden bir suç dosyası olduğu anlaşıldı. Mahkemede Charleroi savcısı gençlerin bir kapalı ceza kurumuna yerleştirilmelerini talep etti. Savcının bu talebi hakim tarafından onaylandı.

İşledikleri bu son suçun ciddiyetini göz önünde bulunduran mahkeme, yaşları reşit olmayan bu iki zanlıdan birinin, daha önceki suç dosyasına dayanarak, trafiği kötü niyetle engellemek, bir kişinin ölümüne sebibiyet vermekten dolayı, büyük ihtimalle ağır ceza mahkemesinde yetişkin olarak yargılanacaklar. Belçika’da işlenilen bu tür suçlarda ceza kanununa göre 20 ile 30 yıl arası hapis cezası veriliyor.

HABER: ZEHRA ÖZER
BELEMTÜRK HABER KOORDİNATÖRÜ

Reklamlar

UdayAv.Ercan TOKBAKKERIJ
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN