• Dolar Alış / Satış: 5.371 / 5.381
  • Euro Alış / Satış: 6.076 / 6.087
  • Bugün Görüntülenme: 4546
  • Dünkü Görüntülenme: 3348
  • Toplam Görüntülenme: 5586275

26 YIL SONRA BULUNAN GURBETÇİ HASAN TARIM, DEFNEDİLDİ

6 Ekim 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1365 defa okundu.
26 YIL SONRA BULUNAN GURBETÇİ HASAN TARIM, DEFNEDİLDİ

Fransa’da Alp Dağları’nda 26 yıl önce tırmanış yaparken buzulların altında kalarak kaybolan ve cesedi dağcılar tarafından bulunan Hasan Tarım, Kayseri Sarız ilçesine bağlı Kırkırsak Mahallesi’nde toprağa verildi.

Gurbetçi bir ailenin çocuğu olarak Almanya’nın Frankfurt kentinde dünyaya gelen ve burada bir otomobil fabrikasında çalışan Hasan Tarım (21 yaşındayken), 1992 senesinde Fransa’nın Alp Dağları’na yaptığı tırmanışta kayboldu. Bugüne kadar da izine rastlanmadı.

Geçtiğimiz Ağustos ayında Alp Dağları’na çıkan bir grup dağcı tarafından dağcı ipiyle birbirlerine bağlı iki kişinin cenazesine rastlandı. Yapılan DNA testi sonucu cenazelerin 26 yıl önce kaybolan Hasan Tarım ve Alman arkadaşına ait olduğu anlaşıldı.

Tarım’ın babası Yusuf Tarım, Almanya’ya giderek oğlunun boynundaki kolyeden teşhis etti. Tarım’ın cenazesi, dün gece tarifeli uçakla Kayseri’ye getirildi.

Bu sabah Kayseri Cemevi morgundan alınan Hasan Tarım, cenaze namazı kılındıktan sonra göz yaşaları arasında toprağa verildi. Cenaze törenine katılanlara teşekkür eden acılı baba Yusuf Tarım, ” Oğlumun kendi topraklamızda bir mezarı oldu. Çok duyguluyum fadelerine yer verdi.

REKLAM ALANI

ADEM BABA

DESİNG REKLAM AFİŞİ

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN