• Dolar Alış / Satış: 5.314 / 5.324
  • Euro Alış / Satış: 6.039 / 6.05
  • Bugün Görüntülenme: 1953
  • Dünkü Görüntülenme: 3145
  • Toplam Görüntülenme: 5687580

Zele Eyyüp El-Ensari Cami’nin Düzenlediği Kermes Etkinliği Büyük İlgi Gördü

12 Mayıs 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
3008 defa okundu.
Zele  Eyyüp El-Ensari Cami’nin Düzenlediği Kermes Etkinliği Büyük İlgi Gördü

Zele Eyyüp El-Ensari Cami yönetimi göreve başladıkları günden beri, Zafer Temurşeker başkanlığında yaptıkları önemli proje ve etkinliklerle Zele halkını birleştirmeye devam ediyor.

Belçika´nın Flaman bölgesi yerleşim birimlerinden olan Zele’de, Eyüp El Ensari Camii yönetiminin organize ettiği, Zele Bld. Bşk.Yrd. Serdar Çelik’in destek verdiği geleneksel 2 günlük Kermes etkinliği büyük ilgi gördü.

Zele, Markplein adresindeki geniş alanda düzenlenen ve vatandaşların büyük ilgi ve katılımı ile gerçekleşen kermes etkinliğinin ilk gününde, yağan yağmur bile kermesi engelleyemedi. Yakın komşu şehirlerden Hamme ve Lokeren’ den gelen Türk vatandaşlarıda kermese büyük ilgi gösterdi.

Zeleli Türk hanımlarının kendi el yapımı börekler, çörekler, tatlı çeşitleri ve diğer ürünler,kurulan standlarda geliri Eyüp El Ensari Camisine bırakılmak üzere satışa sunuldu.

Kermes alanınında çocuklar için oluşturulan oyun alanları ve çocuklar için sahnelenen Karagöz Hacivat oyunları ve animasyonlar, ailelere rahat bir görüşme ve buluşma fırsatı yarattı.

Hollanda’dan gelerek kermes etkinliğine destek veren Gökkuşağı dans ve müzik ekibi, azerbaycan danslarıyla ve çalıp söyledikleri müziklerle Karmese renk kattılar.

Zele Eyüp El Ensari Cami başkanı Zafer Temurşeker, “yönetim olarak kermese hazırlanırken, en ince hususları Zeleli Türk vatandaşlarımızla ve Zele Bld. Bşk.Yrd. Serdar Çelik’le birlikte istişare ederek belirledik. Bu vesileyle çeşitli sebeplerden dolayı birbirini göremeyen, ziyaret edemeyen Zele ve Zele’ye komşu şehirlerden gelen Türk vatandaşlarını bir araya getirmiş olmanın mutluluğunu yaşıyoruz.” sözlerine yer verdi.

Zele Kermes etkinliği, ikinci gününde de büyük ilgi gördü. Kermese onur konuğu olarak davet edilen Anvers Başkonsolosu Metin Ergin, vatandaşlarla buluştu ve standları ziyeret etti. Başkonsolos Ergin, saat 13:45’de gerçekleştirdiği ziyaretini 14:50′ de sonlandırdı ve Kermes alanından ayrıldı.

Geçen yıllara göre katılımın daha fazla olduğu Kermes, son gününde çocuk ilahi grubu, semazen gösterisi ve grup Gökkuşağı ekibinin birbirinden güzel ilahileri ile son buldu.

HABER VİDEO

HABER FOTOĞRAFLARI

REKLAM ALANI

ADEM BABA

DESİNG REKLAM AFİŞİ

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN