• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 1104
  • Dünkü Görüntülenme: 3150
  • Toplam Görüntülenme: 7273627

Yüzen evler gemisi Gent şehrine geldi

8 Kasım 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
532 defa okundu.
Yüzen evler gemisi Gent şehrine geldi

Gent şehrinde 2016 yılında 250 mültecinin yaşadığı “RENO” isimli yüzen evler gemisi, 2 sene aradan sonra mültecileri tekrar ağırlamak için Muide yakınlarındaki Rigakaai limanına gelerek demir attı.

Gent Yüzen Evler Yaşam Projesi kapsamında  yine  250 mültecinin yerleştirileceği gemi, 100 metre uzunluğunda, 10 metre genişliğinde ve 3 katlı. 1’ci ve 2’ci katlarda 20 metre kare ölçülerinde odalar, her oda altlı üstlü ikili ranza olarak her odada 4 kişi kalacak şekilde ve  20 Metre karelik odalarda mutfak ve tuvaletler mevcut. Yüzen evlerin 3.cü katı ise sosyal yaşam alanı olarak kullanılıyor.

Gent belediyesi ve Belçika Mülteci Federasyonu FEDASİL, geçtiğimiz aylarda aralarında anlaşma sağlayarak,  ” Yüzen Evler Yaşam Projesi ”’ni  tekrar uygulama kararı almıştı.

Belçika Mülteci Federasyonu FEDASİL,  kapmlarda kapasite yetersizliği ile mücadele ediyor ve bu nedenle Gent belediyesi ile masaya oturarak  mültecilerin kalacağı yüzen evler gemisinin yeniden Gent şehrine getirilmesi konusunda anlaşma sağladı.

2 yıl boyunca 250 mültecinin kalacağı yüzen evler gemisinin teknik eksiklikleri tamamlandıktan sonra, geminin Aralık ayında mültecilere hizmet vermeye başlaması hedefleniyor.

REKLAM ALANI

PALA TURİZİM GÜVENCESİ İLE UÇUN

ADEM BABA

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN