Yıllık izinlerini memleketlerinde geçiren gurbetçilerin dönüş yolculuğu sürüyor.

6 Ağustos 2021
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
783 defa okundu. defa okundu.
Yıllık izinlerini memleketlerinde geçiren gurbetçilerin  dönüş yolculuğu sürüyor.

Baba ocağından ayrılmanın üzüntüsünü yaşayan gurbetçiler, sevinçle geldikleri Kapıkule Sınır Kapısı’ndan dönüş yolunda hüzünle ayrılıyor.

“İnsan evladından ayrılır gibi hissediyor”

Gurbetçi Metin Kaylesiz tatilinin güzel geçtiğini belirterek, ” Belçika’dan geldik. Kızımın düğünü vardı, Ankara’da yaptık. Eş, dost ziyaretlerimizi gerçekleştirdik. Türkiye’ye gelmek bile çok güzel bir şey. Dönüş yolundayız çok hüzünleniyoruz. Vatandan ayrılıyorsun, insan evladından ayrılır gibi hissediyor, hassaslaşıyor ve duygusallaşıyor. Zor bir durum.” ifadelerini kullandı.

Kaylesiz, orman yangınlarından dolayı üzüldüklerini, devlet ve milletin el ele yangınları söndürmeye çalıştığını aktardı.

Pınar Kaylesiz ise, ailecek tatil yaparak memleketini ziyarette ettiğini anlattı.

Dönüş yolunun hüzünlü geçtiğini belirten Kaylesiz, “Vatanımızdan ayrıldığımız için hüzünleniyoruz. Gurbete gidiyoruz. Burada da bazen gurbetçi muamelesi görüyoruz. Orada da yaşıyoruz ama burası gibi değil.” ifadelerine yer verdi.

Almanya’ya dönen Abdullah Kurt ise vatandan ayrılmanın üzücü bir duygu olduğunu belirterek, “Güzel güzel gezdik, tozduk. Her yıl 1 ay gelebiliyoruz ondan sonra maalesef dönüyoruz. Elbet bir gün inşallah gurbetten dönerek kendi memleketimizde yaşayacağız. Onu umut ediyoruz.” dedi.

Reklamlar

UdayAv.Ercan TOKBAKKERIJ
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN