VELİ YÜKSEL’İN RESUL TAPMAZ’A “ÇAMUR AT İZİ KALSIN” SİYASETİ TUTMADI

27 Ocak 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
3141 defa okundu. defa okundu.
VELİ YÜKSEL’İN RESUL TAPMAZ’A “ÇAMUR AT İZİ KALSIN” SİYASETİ TUTMADI

CD&V(Flaman Hristiyan Demokratlar Partisi) milletvekili ve aynı zamanda Gent Belediyesi meclis üyesi olan Veli Yüksel ile Aşırı Milliyetçi Parti-NVA (Milliyetçi Yeni Flaman İttifakı Partisi) Meclis Başkanı ve aynı zamanda Gent Belediye meclis üyesi olan Sigfried Bracke, Gent Bld.Bşk.Yrd. Resul Tapmaz’ı görevini kötüye kullanma iddiasıyla , Belediye Meclisi Etik Komisyonu’na şikayet etmişti.

Geçtiğimiz gün görülen davada, Gent Bld. Bşk Yrd. Resul Tapmaz suçsuz bulunarak, davaya takipsizlik kararı verildi. Karar üzerine gözler, Gent Bld.Bşk. Yrd.Resul Tapmaz’ın görevini kötüye kullandığı iddiasında bulunan Veli Yüksel’e çevrildi.

Bu karar neticesinde Resul Tapmaz’a karşı yapılan suçlamalar sonuçsuz kaldı ve güvensizlik ortamı ortadan kalkmış oldu. Sessizliğini koruyan milletveki Veli Yüksel, komisyonca asılsız iddialar yüzünden resmen kınanırken, Gent Bld.Bşk.Yrd. Resul Tapmaz’dan özür dileyip dilemeyeceği Türk vatandaşları arasında böyle bir beklenti oluşmasına neden oldu.

Aşırı ırkçı Vlaams Belang partisinden Sigfried Bracke ile hareket ederek, Resul Tapmaz’ı “ Çamur at izi kalsın” mantığı ile gerçek dişı iddialarla Belediye Meclisi Etik Komisyonu’na şikayet eden Veli Yüksel, Türk vatandaşları arasında büyük tepkiyle karşılandı.

Milliyetçi Flaman Partisinde Siegfriede Bracke yaptığı açıklamada “Her partinin etik komisyonda kendisinin temsil edildiğini hissedebilmesi açısından komisyonun yapısının ve çalışma sisteminin tekrar gözden geçirilmesi gerekmektedir. Vlaams Belang partisinden Johan Deckmijn de komisyonun yapısının gözden geçirilmesi için başvuruda bulundu. Belediye başkanı Termont komisyon için yapılan bu başvurular için bizzat inisiyatifi üzerine alacağını ve süreci başlatacağına söz verdi.

Konuyla ilgili telefonla görüştüğümüz Gent Bld. Bşk. Yrd. Resul Tapmaz’a sorduk, Suçsuz olduğunuz anlaşıldı. Uğradığınız bu iftiralara karşı Veli Yüksel’e kanuni işlem başlatacakmısınız? “ Kesinlikle hayır, ben bu konuda takdiri vatandaşlara bırakıyorum” cevabını verdi.

Bu günlerde ısınan siyasetin nabzı bakalım ileriki günlerde bizlere neler gösterecek.

Reklamlar

UdayAv.Ercan TOKBAKKERIJ
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN