Veli Yüksel, Resul Tapmaz’dan Sonra Gent Bld.Bşk. Termont’u Türk Toplumunu Rus Taraftarına Hedef Göstermekle Suçladı

30 Ocak 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
2105 defa okundu. defa okundu.
Veli Yüksel, Resul Tapmaz’dan Sonra Gent Bld.Bşk. Termont’u Türk Toplumunu Rus Taraftarına Hedef Göstermekle Suçladı

Geçtiğimiz günlerde Gent Bld.Bşk.Yrd. Resul Tapmaz’ı, CD&V(Flaman Hristiyan Demokratlar Partisi) milletvekili ve aynı zamanda Gent Belediyesi meclis üyesi olan Veli Yüksel, Aşırı Milliyetçi Parti-NVA (Milliyetçi Yeni Flaman İttifakı Partisi) Meclis Başkanı ve aynı zamanda Gent Belediye meclis üyesi olan Sigfried Bracke ile birlik olup, Tapmaz’ı görevini kötüye kullanma iddiasıyla , Belediye Meclisi Etik Komisyonu’na şikayet etmişti.

Görülen davada, Gent Bld. Bşk Yrd. Resul Tapmaz suçsuz bulunarak, davaya takipsizlik kararı verilerek güven tazelemişti.

CD&V(Flaman Hristiyan Demokratlar Partisi) milletvekili ve aynı zamanda Gent Belediyesi meclis üyesi olan Yüksel ve Aşırı Milliyetçi Parti-NVA (Milliyetçi Yeni Flaman İttifakı Partisi) Meclis Başkanı ve aynı zamanda Gent Belediye meclis üyesi olan Sigfried Bracke ile birlikte komisyonca asılsız iddialar yüzünden resmen ağır bir şekilde kınanmıştı.

Konuyla ilgili haber yazımızın sonunda, seçimler yaklaşıyor, siyaset ısınıyor, siyasetin nabzı ileriki günlerde bizlere neler gösterecek demiştik

Aradan fazla bir zaman geçmeden Resul Tapmaz’dan sonra, Gent Bld.Bşk. Daniel Termont’u hedef tahtasına koyan Veli Yüksel, Gent Belediye Başkanı Daniel Termont’u, haksız ve gereksiz yere Gent Türk toplumunu Rus taraftara hedef gösterdiği iddiasıyla suçladı.
Yüksel’in bu suçlamalarına, Türk dostu olarak bilinen ve tanınan Bld.Bşk. Daniel Termont’tan tokat gibi cevap gecikmedi.

Yüksel’in, Termont’un Türk toplumunu hor gördüğü ve holigan gibi göstermekle suçladığı açıklamalarına, cevap hakkını kullanan Termont, şu açıklamalarda bulundu.

Konunun Türk toplumuyla ilgisinin olmadığını ve Rus taraftarlardan çekindiğini belirterek, meselenin ateşli Rus taraflardan kaynaklandığını aktardı. Yapılan basın bildirisinde Rus taraftarlarının kötü bir imajı olduğunu ve bu yüzden taraftarlara yasak getirildi. Gent polisinden alınan tavsiyeler doğrultusunda yasak kalktı. Zaten iyi yönetilen bir süreç oldu. Herhangi bir sıkıntı çıkmadı” dendi.

Türk yerleşim bölgelerinde Veli Yüksel’in Bld.Bşk.Termont’ta yönelik iddialarını sorduğumuz bir çok Türk vatandaşı, Yüksel’in iddialarını gerçekçi bulmadıklarını söyleyerek, bu gibi davranışların Yüksel’e fayda vermeyeceği görüşünde birleşiyor.

Başka bir vatandaş ise, geçen sene Sleepstraat’ta, Irkçı tavırlarıyla esnafla tartşan 2 polisin 10 gün içinde gönderildiğini hatırlatarak, esnaflarla Tapmaz’ın ve Termont’un’ iki defa toplantı gerçekleştirdikten sonra bu kararın uygulandığını ve bu 2 polisin gönderildiğini anlattı. Bu olaylar sırasında Veli Yüksel neredeydi? sorusunu sorarak, Gent-Zenit şampiyonlar ligi maçının neredeyse iki ay önce oynandığını, neden aynı gün yada aynı hafta içinde bu açıklamayı yapmadığını sorarak, merak ettiğini belirtti.

Seçimler yaklaşıyor, siyaset ısınıyor, siyasetin nabzı Gent şehrinde hızlı atıyor. Bakalım, görelim, bekleyelim. Üçüncü hedef, spa’nın Gent Bld.Bşk. adayı Tom Balthazar’mı olacak. ??????????….

HABER FOTOĞRAFLARI
veli gazete

Reklamlar

UdayAv.Ercan TOKBAKKERIJ
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN