• Bugün Görüntülenme: 934
  • Dünkü Görüntülenme: 3523
  • Toplam Görüntülenme: 10494330

ÜÇ GÜNLÜK GENT SOKAK İFTARI SONA ERDİ. VATANDAŞLAR MEMNUN KALDI. (GÖRÜNTÜLÜ)

23 Haziran 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1413 defa okundu. defa okundu.
ÜÇ GÜNLÜK GENT SOKAK İFTARI SONA ERDİ. VATANDAŞLAR MEMNUN KALDI. (GÖRÜNTÜLÜ)

Gent Sleepstraat Godshuishammeke Sokağında 19-20-21 Haziran günlerinde üç gün devam eden ve Gent şehrinde ilkkez düzenlenen ‘’Sokak İftarı’’ sona erdi.

Gent Turkse Unie’nin öncülüğünde Sleepstraat muhtarı Ömer Gök ve Sleepstraat esnafının desteklediği, Gent Sokak İftarının son gün kapanış finalini, Gent Turkse Unie koordinatörü Şaban Gök, Gent Türkse Unie proje sorumlusu Hatice Karakaya ve Gent Türkse Unie çalışanı Hakan Sönmez birlikte gerçekleştirdiler.

3 Gün boyunca Gent Sokak Bayramınında gözler Belçika Türk Dernekler Birliği Başakanı Rıfat Can’ı göremezken, konuyla ilgili bazı vatandaşlar, Şaban Gök’e sıkca neden üç gündür katılmadı sorularını sordular.

Yaklaşık 250 kişinin katıldığı Gent Sokak İftarına, OCMW Başkanı Rudy Coddens tek başına katılırken, Gent Bld.Bşk.Yrd. Resul Tapmaz eşiyle birlikte katıldı.

Vatandaşlar İftar saatini Piyanist Arif, sanatçı Bülent Gök ve sanatçı Kenan İn’in doyumsuz ilahileriyle beklediler.

Yaklaşan İftar saatine doğru konuşmasını yapmak için sahne alan polis şefi Danny Onderdonck,
2 yıldır Turkse Unie ile birlikte yabancılara yönelik çalışmaktan memnun ve mutlu olduğunu ve sağlık sorunlarından dolayı kısa bir süre önce polislik görevini bıraktığını açıklayan Danny Onderdonck, şunları söyledi.

‘’Son iki sene polislik görevim boyunca, her milletten insanlarla tanıştım ve onları sevmeye başladım. Özellikle bana yaptıkları yardımlardan dolayı Şaban Gök, Hatice Karakaya ve Hakan Sönmez’e çok teşekkür ederim. Son iki yılım onlarla çok güzel geçti. Burada farklı kökenli insanları tanımanın mutluluğunu ve huzurunu yaşıyorum. Herkese çok teşekkür ediyorum.’’ dedi.

Sonrasında polis şefi Danny Onderdonck, Gent Turkse Unie koordinatörü Şaban Gök, Gent Türkse Unie proje sorumlusu Hatice Karakaya ve Gent Türkse Unie çalışanı Hakan Sönmez’e ‘’Merci’’ çukulatası hediye etti.

Gent Bld.Bşk.Yrd. ve OCMW Başkanı Rudy Coddens ise şunları söyledi:

‘’Bu anlamlı ve güzel geceyi organize eden Türkse Unie’yi kutluyorum. Ramazan ayının maneviyatı müslümanlar için çok kutsaldır. Birlik beraberlik içinde oruç tutarak ibadetlerinizi yerine getiriyorsunuz. Bu güzel organizasyonun devamını diliyorum. Tekrar Türkse Unie’ye ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.’’dedi.

Konuşmaların ardından Gent Fatih Camii İmamı Kenan Sönmez Kuran-ı Kerim okudu. Hemen ardından, Gent fahri imamı Hakan Karadağ’ın okuduğu akşam ezan’ıyla davetliler oruçlarını açtılar…

Gent Bld.Bşk.Yrd. ve OCMW Başkanı Rudy Coddens, iftar sonrası masa ve sandalyelerin taşınmasında yardımcı olarak görenleri şaşırttı.
HABER VİDEO :

HABER FOTOĞRAFLARI
RES-10

RES--1

RES-2

RES-3

RES-4

RES-5

RES-6

RES-7

RES-8

RES-9

Reklamlar

UdayAv.Ercan TOKBAKKERIJ
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN