• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 1320
  • Dünkü Görüntülenme: 5484
  • Toplam Görüntülenme: 7870083

Türkiye’ye izine gideceklere müjdeli haber “Sırbistan hükümeti test istemeyeceklerini onayladı”

21 Mayıs 2020
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
720 defa okundu.
Türkiye’ye izine gideceklere müjdeli haber “Sırbistan hükümeti test istemeyeceklerini onayladı”

Sırbistan Hükumeti bugün bir karar verdi: Sınırlar’dan yarından itibaren (22.05.2020) Korona Testi yaptırmadan geçilebilecek.

Kriz Masası (Bilim Kurulu), mevcut Epidemiolojik durumun analizine dayanarak bunu, iki gün önce Sırbistan Hükumetine önermişti.

Bugünkü Bakanlar Kurulu oturumunda, Sırbistan Hükumeti Kriz Masasının verdiği Korona virüsüyle mücadele için tavsiyelerini kabul etmeye karar verdi, böylece yarın 22 Mayıs’tan itibaren Korona virüsleri veya özel izin için olumsuz bir teste gerek yok.

Karar hem yerli hem’de yabancı yolcular için geçerli olacak.

Kriz Masası (Bilim Kurulu), mevcut Epidemiolojik durumun analizine dayanarak bunu iki gün önce Sırbistan Hükumetine önermişti.

Sırbistan topraklarına giren herkese, virüsün hala dolaşmakta olduğu bölgeye girdikleri ve enfeksiyonu önlemenin yolları hakkında sağlık uyarıları verilecek, ancak zorunlu negatif teste artık ihtiyaç duyulmayacak.

Hükumet; “Siyasi kararlar vermedik, bunu da yapmayacağız. Kriz Masasının (Bilim Kurulu) tavsiyeleri üzerine alınmış bir karardır, Bilim Kurulu bu kararları uygulamak için kuruldu.

Çünkü test ile ilgili pratik bir sorun var, yani Corona semptomları yoksa sonuç pek olumlu değil, insanların test edilmediği çok sayıda ülke var.

Sınırlar için daha önce Covid-19 önlemleri kapsamında Yabancı Yolcuların giremeyeceği, Hükumet komisyonunun daha önce almış olduğu kararı değiştirdik.” diye açıklama yaptı.

(Kaynak: Telegraf.rs)

ÖNEMLİ NOT:

Bu arada, Hırvatistan sınırında 200 euro koronavirüs testi ücreti ile ilgili belirsizliğin yanı sıra, Bulgaristan’ın sadece Avrupa üyesi ülke vatandaşlarının ülkeye giriş ve çıkışlarının kabul edileceği konusundaki açıklamaları belirsizliğini hala koruyor.

Reklamlar

Yeminli Tercüman GentDemirel İnsaatSIM-PIZZABAKKERIJFERAHPALA-TURIZM
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN