• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 2652
  • Dünkü Görüntülenme: 4546
  • Toplam Görüntülenme: 8345099

Türkiye’nin yeni Cezayir Büyükelçisi Mahinur Özdemir görevine başladı

6 Ocak 2020
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
771 defa okundu.
Türkiye’nin yeni Cezayir Büyükelçisi Mahinur Özdemir görevine başladı

Türkiye’nin Cezayir Büyükelçisi olarak atanan Mahinur Özdemir Göktaş, bugün itibariyle göreve resmen başladı.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun imzasıyla 12 Eylül 2019 tarihinde yayınlanan Büyükelçiler Kararnamesi ile Türkiye’nin Cezayir Büyükelçisi olarak atanan Mahinur Özdemir Göktaş, Cezayir Dışişleri Bakanı Sabri Boukadoum tarafından bugün kabul edildi.

Büyükelçi Mahinur Özdemir Göktaş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzaladığı güven mektubunu Cezayir Dışişleri Bakanı Sabri Boukadoum’a sundu.

Mahinur Özdemir Göktaş kimdir?

1982 yılında Brüksel’in Schaerbeek şehrinde dünyaya gelen Türk asıllı Mahinur Özdemir Göktaş, Brüksel ULB Üniversitesi İnsan Kaynakları Mühendisliği Bölümü’nde lisans eğitimi aldıktan sonra, kamu yönetimi alanında da yüksek lisans yaptı. Fransızca’nın yanı sıra ileri düzeyde Felemenkçe, İngilizce konuşmaktadır. 24 Haziran 2009 yılında Hıristiyan Demokrat partisi CDH’den Brüksel Meclisi’ne seçildi. Böylece Avrupa’da ve Belçika’da vekil seçilen ilk başörtülü oldu. 30 Temmuz 2010 tarihinde Rahmi Göktaş ile evlendi. Özdemir, şehir planlama, imar, çevre, konut sorunu ve işyerlerinde ayrımcılıklarla mücadele konularında çalışmalar yaptı. 2015 yılında Ermeni Soykırımı’nı reddetmesi gerekçesiyle partisinden tasfiye edildi. 11 Ekim 2019 tarihinde Kral Leopold Devlet Nişanı’na layık görülen Özdemir, 12 Eylül 2019’da açıklanan “Büyükelçi ve daimi temsilci atamaları” ile Cezayir Büyükelçisi oldu.

Reklamlar

Yeminli Tercüman GentDemirel İnsaatSIM-PIZZABAKKERIJFERAHPALA-TURIZM
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN