• Bugün Görüntülenme: 1102
  • Dünkü Görüntülenme: 2954
  • Toplam Görüntülenme: 9887680

Türkiye’de Avrupa’nın en büyük diş hastanelerinden biri açılıyor.

24 Mart 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
4343 defa okundu. defa okundu.
Türkiye’de Avrupa’nın en büyük  diş hastanelerinden biri açılıyor.

Türkiye’nin uluslararası alanda da hizmet verecek olan en büyük diş hastanelerinden biri yakında Tekirdağ-Çorlu’da hizmete başlıyor.

Uzun yıllardır haftada 1000 hasta kapasite ile Çorlu’da hizmet veren Sevgi Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği Türkiye’nin ve Avrupa’nın en büyük özel diş hastanelerinden biri olacak olan Sevgi Ağız, Diş, Ve Çene Sağlığı Hastanesi’ni önümüzdeki altı ay içinde hizmete almayı planlıyor.

Trakya’nın en büyük diş polikliniği durumundaki Sevgi Ağız Ve Diş Sağlığı Polikliniği hastaneye dönüşümüyle birlikte akademik çalışmalar da başlatarak diş hekimliği alanında lisans ve lisansüstü eğitim programlarının tümünü vermeyi, bunun yanı sıra diş hekimi yardımcı personeli yetiştirmeyi hedefliyor.
Dr. Kemal Kavut
Şu an var olan polikliniklerinde bu eğitimleri pratik olarak vermekte olduklarını ifade eden Sevgi Diş Ve Ağız Sağlığı Polikliniği Yönetim Kurulu Başkanı Dr Kemal Kavut ‘Başlangıçtan beri hedefimiz gelişmiş ülkelerde uygulanan çağdaş diş hekimliği standartlarındaki tüm hizmetleri hem ülkemize hem de yabancılara sunabilmek istedik. Varolan polikliniklerimizde pek çok gurbetçi vatandaşımıza da hizmet sunmaktayız . Şu anda yurtdışından gelen pek çok hastamız bulunuyor. Bu mevcut kapasiteyi büyüterek Türkiye ve Trakya’nın adını sağlık turizmi alanında tüm Avrupa’da duyurmak için çalışıyoruz ‘ dedi.

Hastane binasının tamamlanmış ve ince işlerle dekorasyon aşamasına geçilmiş olduğunu belirten Dr Kavut ‘Yeni binamızda diş hekimliğinin her alanında toplam 85-100 ünite, 45-50 uzman diş hekimi, 120- 150 diş hekimi asistanı ve son teknolojilerle hizmet vereceğiz. Hizmet alanımızda temel diş hekimliği tedavilerinin yanı sıra poliklinik ortamlarında yapılamayan ve büyük cerrahi müdahaleler gerektiren tedavileri kısmi ve tam genel anestezi altında yapacağız. Ayrıca maxillo facial denilen yüz estetiğinin bazı dallarını da hizmet alanımıza dahil etmiş durumdayız. Hedefimiz haftada en az 5000-7000 hasta kapasitesiyle çalışacak uluslararası bir kurum olarak hizmet vermek’ şeklinde konuştu. Dr Kemal Kavut, Sevgi Ağız Ve Diş Sağlığı ekibi olarak toplumun dezavantajlı bireylerine, çocuklara, engelli vatandaşlara ve bayanlara yönelik faaliyetlerde pozitif ayrımcılık yaparak, çevrenin korunmasına çok önem vererek, en yüksek kalitede hijyen, temizlik ve konfor ortamı sunarak çalıştıklarını ve bu kaliteyi hastanede de sürdüreceklerini dile getirdi. Dr Kavut ‘Ağız ve diş sağlığı konusunda toplumsal bilinçlenmeyi misyon edindik. Amacımız toplumun tüm kesimlerinin erişebileceği, koruyucu sağlık hizmetlerinin ve aile hekimliği uygulamalarının ön plana çıktığı bir sağlık kurumu olmak’ dedi.

Hastane için uluslararası kalite standartlarını oluşturma aşamasında bulunduklarını belirten Sevgi Ağız Ve Diş Sağlığı Polikliniği İdari İşler Genel Koordinatörü Selda Tekkılıç ise, yeni hastane ile birlikte alanlarındaki pek çok uluslararası kurum ile ortak çalışmalar yürüteceklerini ve dünyanın en kaliteli hastanelerine verilen akreditasyonlara başvuru süreçlerine ilişkin çalışmalarını hızla yürüttüklerini aktardı. Şu an hizmette bulunan iki adet polikliniklerinin sahip olduğu ulusal ve uluslararası kalite ödüllerine hastane için de sahip olmayı planladıklarını dile getiren Selda Tekkılıç ‘Hedefimiz çok dilli bir personel kadrosu ile bütün dünyadan insanları Türkiye’ye çeken bir kurum yaratmak ve ilerde Avrupa’da da branşlar açarak ülkemizin adını sağlık turizmi alanında daha da duyurabilmek’ şeklinde konuştu.

Sevgi Ağız Ve Diş Sağlığı Polikliniği-Sevgi Ağız, Diş Ve Çene Sağlığı Hastanesi ile ilgili daha detaylı bilgiye ulaşmak isteyen okuyucular 0090 282 654 44 44 – 653 23 22 no’lu telefon numaralarını arayabilir ya da www.sevgıdıs.com.tr adresli websitemizi ziyaret edebilirler.

Sevgi Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi’nde hizmet verecek bazı bölümler

Oral Diognoz ve Radyoloji Polikliniği; Ortodonti Polikliniği; Ortodonti Labaratuvarı; Pedodonti(Çocuk Diş Hekimliği) Polikliniği; Konservatif Ve Restoratif Diş Tedavi Polikliniği; Estetik Diş Hekimliği; Kök Kanal Tedavilerinin Yapıldığı Edodonti Polikliniği; Dişeti Hastalıkları Ve Tedavilerinin yapıldığı Periodontoloji Polikliniği; Laser Destekli Diş Hekimliği Kliniği; Diş Protez Polikliniği; Diş Protez Labatuvarı; Ağız, Diş ve Çene Hastalıkları Cerrahisi Polikliniği; İmplant ve İmplant Destekli Protezler Polikliniği; Çene, Yüz, Protezleri Kliniği ve Labaratuvarı; Dudak ve Damak Yarıkları Tedavileri; Ağız Patalojisi, Ağız Diş, Çene Kanserleri (Oral Patoloji /Ağız, Diş, Çene Onkoloji) Polikliniği; Genel Anestezi İle Yapılacak Operasyonlar İçin İki Adet Ameliyathane; Yoğun Bakım Ve Yataklı Servis; Ağız, Diş, Çene, Yüz Bölgesi Travma Polikliniği; Horlama ve Uyku Apnesi Polikliniği; Dental Görüntüleme Merkezi; CBCT Dental Tomografi Hizmeti; Yaşlı Hasta Tedavileri (Geriatrik Diş Hekimliği) Kliniği; Engelli Hastalar Kliniği; Koruyucu Diş Hekimliği Ve Aile Diş Hekimliği; 7/24 Acil Servis; Acil durumlarda helikopter ile hasta ya da doktor transferi; Botoks Ve Dermal Dolgular.

Sevgi Ağız, Diş ve Çene Hastanesi’nin Sunacağı Sosyal Servis Ve Olanaklar

Hastalar ve refakatçileri için huzur ve refah verici bir şekilde dekore edilmiş bekleme, sohbet ve aktivite salonları, sağlıklı yaşam merkezi ve spor salonu, restorantlar ve cafeler, kişisel bakım kabinleri , kapalı alan çocuk oyun parkları, çocuk emzirme odaları, toplum ağız ve diş sağlığı eğitim salonu, çocuklara yönelik ağız ve diş sağlığı pratik eğitim odası, bahçe ve açık hava yürüyüş parkurları, açık alan çocuk oyun parkı, diş sigortacılığı ve bir VIP bölümü.

HABER FOTOĞRAFLARI

Reklamlar

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN