• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 4556
  • Dünkü Görüntülenme: 3440
  • Toplam Görüntülenme: 8525825

Türkiye, Almanya’dan Salih Müslim’in Tutuklanmasını ve İadesini İstedi

5 Mart 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1209 defa okundu.
Türkiye, Almanya’dan Salih Müslim’in Tutuklanmasını ve İadesini İstedi

Türkiye, Almanya’da görülen terör örgütü PYD’nin elebaşı Salih Müslim’in yakalanması ve tutuklanması için Almanya’ya talep gönderdi. Ankara, Müslim’in iadesini de istedi.

ALMAN YETKİLİLERE İLETİLDİ
Diplomatik kaynaklardan alınan bilgiye göre, Ankara 4. Ağır Ceza Mahkemesinin 13 Mart 2016’da Ankara’da Kızılay Güvenpark’taki otobüs duraklarında bomba yüklü araçla düzenlenen ve 36 kişinin yaşamını yitirdiği, 349 kişinin yaralandığı terör saldırısı sanıklarından Müslüm’ün iadesine ilişkin Adalet Bakanlığı Uluslararası Hukuk ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğüne müzekkere yazılması kararını Alman yetkililere iletti.

Alman yetkililere cuma günü iletilen mahkeme kararında Müslüm’ün geçici tutuklanması ve iadesi talebinde bulunuldu.

SON OLARAK BERLİN’DE GÖRÜLDÜ

Çekya’nın başkenti Prag’da gözaltına alındıktan sonra 27 Şubat’ta çıkarıldığı mahkeme tarafından serbest bırakılan Salih Müslüm, önceki gün Almanya’nın başkenti Berlin’de terör örgütü YPG/PKK yandaşlarının düzenlediği mitinge katılarak konuşma yapmıştı.

Ankara 14. Ağır Ceza Mahkemesi, Salih Müslüm hakkında Ankara Merasim Sokak’ta 29 kişinin hayatını kaybettiği bombalı terör saldırısıyla ilgili 26 Şubat’ta görülen davada da yeni bir “kırmızı bülten” talepnamesi düzenlenmesine karar vermişti.

Reklamlar

Yeminli Tercüman GentDemirel İnsaatSIM-PIZZABAKKERIJFERAHPALA-TURIZM
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN