• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 152
  • Dünkü Görüntülenme: 3764
  • Toplam Görüntülenme: 7384089

Türk dostu Brüksel Ganshoren belediye başkanı Pierre Kompany’e beyaz toz içeren tehdit mektubu gönderildi

21 Ocak 2020
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
405 defa okundu.
Türk dostu Brüksel Ganshoren belediye başkanı Pierre Kompany’e  beyaz toz içeren tehdit mektubu gönderildi

Belçika Cihan Çöl (Belemtürk) Brüksel’in Ganshoren belediye başkanı ve Belçikalı futbolcu Vincent Kompany’in babası Pierre Kompany’e beyaz toz içeren bir tehdit mehtubu gönderildi.

Belçika’nın ulusal medya kanalı RTBF’de yer verilen habere göre, polis olay yerinde ve Ganshoren belediye binası çevresinde güvenlik önlemleri aldı.

Pierre Kompany adına özel olarak gönderilen mektupta sadece beyaz toz değil, alnında vizör bulunan bir fotoğraf da gönderildi. Mektuptan ırkçı söylemlerin yanı sıra “bugün hayatınızın son günü ” yazılı ölüm tehdidi içeren bir mesaj çıktı.

Belediye binasında güvenlik önlemleri alan polis, sadece sağlık ekiplerinin içeri girmesine müsade etti. Mevcut tüm personelin belediye binası içinde kalması istenerek, çalışanların binadan ayrılmalarına müsade edilmediği bildirildi.

Belçika’nın ulusal medyası RTBF’nin bildirdiğine göre, Türkiye ve Türk dostu olarak bilinen Beçika’nın Ganshoren Belediye Başkanı Pierre Kompany gönderilen zarfı kendisi açtı.

Belediye sözcüsü Bruzz’a yaşananları doğrulayarak “ Yeni yıl kutlaması için Belediye Başkanı Pierre Kompany ‘e yüzlerce mektup geliyor. Açılan mektubun içinde beyaz toz vardı” sözlerine yer vererek, “Panik yapmanın bir gereği yok. Belediye binasında tutuluyoruz ama bu standart bir prosedür uygulaması ”dedi.

REKLAM ALANI

Fatma Betül Gürbulak

SİM PİZZA GENT

PALA TURİZİM GÜVENCESİ İLE UÇUN

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN