• Dolar Alış / Satış: 5.371 / 5.381
  • Euro Alış / Satış: 6.076 / 6.087
  • Bugün Görüntülenme: 3383
  • Dünkü Görüntülenme: 3348
  • Toplam Görüntülenme: 5585056

Ticarethanesi önünde çalışma olan küçük esnaflara Saint-Josse Belediyesinden 2000 euro yardım

20 Şubat 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
4472 defa okundu.
Ticarethanesi önünde çalışma olan küçük esnaflara Saint-Josse Belediyesinden 2000 euro yardım

Saint-Josse Belediyesinde faaliyet gösteren ve bulunduğu bölgede, işyerinin önünde yol çalışması olan küçük esnafın kayıplarını aza indirmek amacıyla, bundan böyle Belediye tarafından 2000 euro bir prim verilerek ekonomik katkı sağlanacak.

Vatandaşların yaşam kalitelerini artırmak amacıyla, yollarda, caddelerde, yetkili kurumlarca birçok çalışma gerçekleştirilmektedir. Fakat bu çalışmaların esnafa yansıması bazan ekonomik anlamda kayıplara neden olmaktadır.

Saint-Josse Belediye Başkanı ve yönetimi, yol çalışmaları yüzünden 60 gün ticarethanesini kapatmak zorunda kalan esnafa, senelik bir defa olmak üzere 2000 euro prim vererek ekonomik katkı sağlamaya karar vermiştir. Bu prim, çalışmaları yapan ister Belediye olsun ister Bölge Hükümeti olsun ayrım yapmadan ödenecektir.

Ayrıca bu primden, geçtiğimiz eylül ayında, Chaussée Louvain’de meydana gelen göçük sonrasında zarar gören esnaflar da yararlanabileceklerdir.

Saint-Josse Belediye Başkanı Emir Kır « Chaussée Louvain’de meydana gelen göçükten bazı derşler çıkardık. Bından böyle üzün süren yol çalışmalarında, sıkıntı çeken esnafı destekleyeceğiz . Bu mahallelerimizin, belediyemizin canlılığı için esnafımız için çok önemli » dedi.

Prim başvurusu, çalışmaların bitiminden itibaren 6 ay içerisinde, Belediyenin internet sitesindeki başvuru formu doldurularak ya da « rue des Deux Eglises 131 » adresindeki esnaf hizmet bürosuna bizzat yapılması gerekmektedir. Primler, Bölge Hükümetinin konuyla ilgili düzenlemeyi onayladığında verilmeye başlanacaktır.

REKLAM ALANI

ADEM BABA

DESİNG REKLAM AFİŞİ

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN