THY’den İngiltere-Türkiye uçuşlarına ilişkin açıklama

2 Ocak 2021
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
112 defa okundu. defa okundu.
THY’den İngiltere-Türkiye uçuşlarına ilişkin açıklama

Türk Hava Yolları (THY), İngiltere’den yurda girişlerin geçici olarak durdurulmasına ilişkin açıklama yaptı.

THY’nin sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, resmi otoritelerce alınan karar uyarınca İngiltere çıkışlı, Türkiye varışlı yolcuların gelişlerinin durdurulduğu belirtilerek, şunlar kaydedildi:

“Türkiye çıkışlı, İngiltere varışlı uçuşlarımız, İngiltere çıkışlı, başka ülke varışlı (transit) uçuşlarımız planlandığı şekilde devam etmektedir. Bilet değişikliği ve diğer talepleriniz için 444 08 49 numaralı çağrı merkezimizden veya biletinizi satın aldığınız acenteye başvurarak gerçekleştirebilirsiniz. Konu hakkında yeni gelişmeler ve güncel bilgiler, web sitemizden veya sosyal medya hesaplarımızdan paylaşılmaya devam edecektir.”

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, İngiltere’den son dönemde yurda giriş yapan 15 kişide yeni mutasyon ile uyumlu virüs tespit edilmesi üzerine, bu ülkeden yurda girişlerin geçici olarak tamamen durdurulduğunu duyurmuştu.

Pegasus da açıklama yaptı

Pegasus Havayolları İngiltere’den Türkiye’ye yapılacak uçuşların geçici olarak durdurulmasıyla ilgili açıklama yaptı.

Şirketin sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, İngiltere’den Türkiye’ye girişlerin geçici olarak durdurulduğu hatırlatılarak, şunlar kaydedildi:

“Resmi otoriterlerin kararı üzerine, 2 Ocak 2021 tarihinden itibaren İngiltere’den ülkemize gelen seferlerde yalnızca başka bir ülkeye devam uçuşu olan transit yolcular kabul edilecektir. Transit yolcular, son varış ülkesi kurallarına göre uçuşa kabul edilecektir.”

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, dün akşam saatlerinde yaptığı açıklamada, son günlerde İngiltere’den yurda giriş yapan 15 kişide yeni mutasyon ile uyumlu koronavirüs tespit edilmesi üzerine, bu ülkeden yurda girişlerin geçici olarak tamamen durdurulduğunu duyurmuştu.

Reklamlar

Yeminli Tercüman GentDemirel İnsaatSIM-PIZZABAKKERIJFERAHPALA-TURIZM
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN