• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 644
  • Dünkü Görüntülenme: 4290
  • Toplam Görüntülenme: 8538287

Teröre Karşı İyilik Tırı

15 Kasım 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
447 defa okundu.
Teröre Karşı İyilik Tırı

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) Fırat Kalkanı, Zeytin Dalı ve Barış Pınarı Harekâtı ile terörden arındırılan şehirlerde yaraları sararak bölge halkının yüzünü güldürüyor. “YTB Gönül Coğrafyası Kültür Buluşmaları” kapsamında yola çıkan iyilik tırı tiyatro gösterileri, Hacivat-Karagöz, Rafadan Tayfa karakterleri ve sürpriz hediyelerle miniklerin sevincini ikiye katlıyor.  

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) Fırat Kalkanı, Zeytin Dalı ve son olarak gerçekleştirilen Barış Pınarı Harekatıyla terörden arındırılan bölgelere iyilik tırı göndererek bölge halkının yüzünü güldürüyor. “YTB Gönül Coğrafyası Kültür Buluşmaları” kapsamında Cerablus, Çobanbey, El Bab ve Afrin başta olmak üzere bölgedeki minikler için hazırlanan oyunlar, yarışmalar ve sürpriz hediyelerle savaşın yaraları sarılıyor.

Suriye’nin kuzeyinde terörden arındırılan bölgelerde birçok projeye imza atan YTB, birlik ve beraberlik ruhu içinde bölge halkını bir araya getiriyor. Özellikle bölgede yaşayan minikler için onlarca buluşma düzenleyen YTB onların tebessümlerini arttırmak için festival havasında geleneksel sahne sanatları, tiyatro gösterileri ve Hacivat-Karagöz oyunları organize ederek sürpriz hediyeler dağıtıyor. Bunun yanında TRT Çocuk kanalının en sevilen çizgi filmlerinden biri olan Rafadan Tayfa karakterleri yine YTB’nin organizasyonuyla bölgedeki miniklerle buluşuyor. YTB tarafından dağıtılan sürpriz hediyeler miniklerin sevincini ikiye katlarken gerçekleştirilen etkinliklerle doyasıya eğleniyorlar. 

Bir nebze de olsa terörün açtığı yaraları kapatmak için bölgedeki çalışmalarını sürdüren YTB, Suriyeli minikler için ilk olarak Cerablus Ahmet Salim İlköğretim Okulu’nda düzenlediği programlara, Çobanbey şehit Musa Özalkan Kültür Evi, El Bab Şeyh El Mücahidin Okulu ve Afrin İttihat İlkolulu’nda devam etti. 

Reklamlar

Yeminli Tercüman GentDemirel İnsaatSIM-PIZZABAKKERIJFERAHPALA-TURIZM
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN