TERÖR ÖRGÜTÜ PKK BRÜKSEL’DE PROTESTO EDİLDİ. YAPTIK AMA BECEREMEDİK. (GÖRÜNTÜLÜ)

13 Eylül 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1523 defa okundu. defa okundu.
TERÖR  ÖRGÜTÜ PKK BRÜKSEL’DE PROTESTO EDİLDİ. YAPTIK AMA BECEREMEDİK. (GÖRÜNTÜLÜ)

Belçika’nın ve Avrupa’nın Başkenti Brüksel’de, ”Belçika Mehmetçiğine Sahip Çıkıyor” adı altında, Gare De Luxemburg meydanında düzenlenen mitinge katılım beklenenden daha az oldu.

Saat 14:00’ de saygı duruşu ve istiklal marşımızın okunmasıyla başlayan , ”Belçika Mehmetçiğine Sahip Çıkıyor” mitingine katılan yaklaşık 5 yüz kişi, Gare De Luxemburg meydanını ‘’Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez slogonları eşliğinde inlettiler.

Çözüm sürecinin bitmesiyle son haftalarda artan PKK terör örgütünün eylemleri Fransızca, Felemenkçe ve Türkçe basın bildirileriyle kınandı.
“Son haftalarda artan terör olayları hepimizin huzurunu bozmuştur. Son bir ayda 100 den fazla asker ve polisimiz PKK tarafından katledilmiştir.
Çözüm süreci hiç bir işe yaramamış, aksine PKK’nın daha güçlenmesine sebep olmuştur. PKK çözüm surecini savaşa hazırlık olarak değerlendirmiş, ülkenin dört bir yanını mayınlarla donatmıştır.

Kim bu PKK?

PKK emperyalist güçlerin Türkiye’yi bölmek için kullandıkları bir terör örgütüdür. Türkü Kürde, Kürdü Türk’e vurdurup Türkiye Cumhuriyetinin birliğini ve bütünlüğünü bozmak isteyenlerin oyunudur.

Artık yeter!

PKK’ya sıfır tolerans tanınmasını istiyoruz! Buradan, Avrupa’nın göbeğinden, başta Belçika olmak üzere bütün Avrupa ülkelerine sesleniyoruz. PKK’yı Kürtlerin temsilcileri olarak görmek ve göstermekten vazgeçin. PKK dünya çapında tanınmış bir terör örgütüdür. Onlara müsamaha göstermeyi bırakın, Apo bayraklarıyla meydanlara çıkmalarına izin vermeyin. Onlara bu hakkı tanımakla, bir terör örgütüne yardım etmiş oluyorsunuz. PKK Kürtler için savaşmıyor aksine onların özgürlüklerini ellerinden alıyor.

Buradan tekrar haykırıyoruz, bu ülkenin Türkü de bizim Kürdü de bizim. Türk milleti PKK’nın tuzağına düşmeyecektir. Türk Kürt kardeştir, PKK kalleştir.” denildi.

Okunan basın açıklamasının hemen ardından bir grup Türk gençleri ellerindeki bayraklarla sloganlar atarak Place Shuman’da bulunan Avrupa Birliği Genel Merkezine yürüyerek tekrar miting alanına geri döndüler.

Gare De Luxemburg meydanında gerçekleştirilen , ”Belçika Mehmetçiğine Sahip Çıkıyor” mitingine katılanların çoğunun ülkücü gençlerin olması, nerede diğer Avrupalı Türkler sorusunu akıllara getirirken, sosyal paylaşım sitesinden örgütlenen ve 3 bin Türk vatandaşın katılımı beklenen mitinge, sadece yaklaşık 5 yüz kişinin katılması, miting alanındakileri yıldırmadı.

Miting alanında toplanan yaklaşık 5 yüz kişi araç konvoyları eşliğinde yaya olarak Brüksel’in Türk Mahallesi olarakta bilinen Schaerbeek’e yürüyüş geçleştirdiler.

Güzergah boyonca polis kontrolünde sloganlar atarak yürüyen vatandaşlara Türk mahallesine gelindiğinde, Türk esnafları ellerinde bayraklarla destek vererek terörü lanetlediler. Miting vatandaşların ve Belçika polisinin sağduyulu davranışlarıyla olaysız sona erdi.

NOT :”Belçika Mehmetçiğine Sahip Çıkıyor” Mitinginin Görüntü ve röportajları Bugün kanal3 ana aber bülteninde yayınlanacaktır

HABER VİDEO


HABER FOTOĞRAFLARI
RES-14

RES-1

RES-2

RES-3

RES-4

RES-5

RES-6

RES-7

RES-8

RES-9

RES-10

RES-11

RES-12

RES-13
RES-15

Reklamlar

Yeminli Tercüman GentDemirel İnsaatSIM-PIZZABAKKERIJFERAHPALA-TURIZM
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN