• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 2094
  • Dünkü Görüntülenme: 3566
  • Toplam Görüntülenme: 8515571

T.C. Brüksel Büyükelçiliği Eğitim Müşaviri Doç.Dr. Neslihan Durmuş’tan 2020-2021 Eğitim Öğretim Yılı Mesajı

4 Eylül 2020
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
282 defa okundu.
T.C. Brüksel Büyükelçiliği Eğitim Müşaviri Doç.Dr. Neslihan Durmuş’tan 2020-2021 Eğitim Öğretim Yılı Mesajı

Sevgili Öğrenciler, Değerli Öğretmenler ve Kıymetli Velilerimiz,
2020-2021 yeni eğitim öğretim yılımız bu hafta başladı. Öncelikle tüm öğrencilere ve öğretmenlere sağlıklı,başarılı ve verimli bir yıl diliyorum.

Belçika Eğitim Bakanlıklarının yapmış oldukları açıklamalardan da
anlaşıldığı üzere, 2020-2021 eğitim öğretim yılı koronavirüs salgını sebebiyle pek çok açıdan özel bir yıl olacak ve bu çerçevede alınan önlemlerle birlikte okullardaki eğitimin şekli de salgının şiddetine göre farklı uygulamalar olabilecektir.

Eğitim öğretim faaliyetlerinin yüz yüze devam edebilmesi ve öğrencilerimizin öğretim programından geri kalmaması için hem okul yönetimlerinin hem de resmi makamların almış oldukları tedbirlere uymak önem arz etmektedir.

Öğrencilerimizin akademik başarıları derslerini iyi takip etmeleri, verilen ödevleri zamanında ve eksiksiz yapmaları ve derslerine düzenli çalışmalarına bağlıdır. Bunun gerçekleşmesinde öğrencilerimiz kadar
ebeveynlerin rolleri de çok önemlidir. Her eğitim öğretim yılında olduğu gibi bu sene de anne-babaların, çocuklarımızın yarınlara daha iyi, daha bilgili, daha donanımlı hazırlanmaları için ellerinden gelen gayret ve
fedakârlığı gösterecekleri şüphesizdir.

Diğer taraftan, çocuklarımızın milli, kültürel ve tarihi değerlerine sahip çıkma bilincinde olmaları,anadillerini korumaları ve gelecek nesillere aktarmaları için çocuklarımızı Türkçe ve Türk Kültürü derslerimize bekliyoruz.

Unutmayınız “Dilimiz kimliğimiz, tarihimiz, kültürümüz ve benliğimizdir.” İki dilli çocukların okulda daha başarılı oldukları bilimsel olarak kanıtlanmıştır.

Bizler Fransızcayı, Flemenkçeyi ve Türkçeyi iyi konuşan akademik başarısı yüksek gençler yetiştirmek istiyoruz. Bunun için de anne babalarımızdan çocuklarımızı Türkçe ve Türk Kültürü derslerine kaydettirmelerini bekliyoruz.

Türkçemizin yaşatılması için öğrencilerimizin bu imkanlardan yararlanmaları önemlidir. Okullarında Türkçe ve Türk
Kültürü dersi olmayan velilerimiz bizlerle iletişime geçebilirler.

Sağlıklı, mutlu ve başarılı bir eğitim öğretim yılı diliyorum.

Doç. Dr. Neslihan KARATAŞ

Reklamlar

Yeminli Tercüman GentDemirel İnsaatSIM-PIZZABAKKERIJFERAHPALA-TURIZM
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN