• Dolar Alış / Satış: 5.87 / 5.881
  • Euro Alış / Satış: 6.585 / 6.596
  • Bugün Görüntülenme: 463
  • Dünkü Görüntülenme: 2341
  • Toplam Görüntülenme: 6037370

SON DAKİKA… TSK, terör örgütü YPG/PKK’nın mevzilerini bombalıyor

28 Ekim 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
218 defa okundu.
SON DAKİKA… TSK, terör örgütü YPG/PKK’nın mevzilerini bombalıyor

Son dakika! Suriye’nin kuzeyinde, Halep’e bağlı Ayn El Arab ilçesinin batısında bulunan Zor Mağar bölgesindeki terör örgütü YPG/PKK’ya ait mevziler TSK tarafından bombalandı.

Suriye’nin kuzeyinde, Halep’e bağlı Ayn El Arab ilçesinin batısında bulunan Zor Mağar bölgesindeki terör örgütü YPG/ PKK’ya ait mevziler TSK tarafından bombalandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Fırat’ın doğusuna askeri harekat başlatılacağını belirterek, “Çok yakında komandolarımızla Fırat’ın doğusundaki terör yuvalarını darmadağın edeceğiz” demişti.

TOP ATIŞLARI YAPILDI
Fırat Nehri’nin doğu kıyısında bulunan ve Türkiye sınırına hakimyükseltilere sahip olan Zor Mağar bölgesindeki terör örgütü faaliyetlerini engelleme kapsamında top atışları yapıldı.

SİPER VE MEVZİLER HEDEF ALINDI

Yerel kaynakların aktardıklarına göre, TSK, Zor Mağar tepesinde terörörgütü tarafından inşa edilen siper ve mevzileri hedef aldı.

FIRAT’IN BATISI İÇİN DE HER AN OPERASYON YAPILABİLİR

TSK da buna bağlı olarak Fırat’ın doğu kıyısında mevzi ve yığınak yapıldığını tespit ettiği noktaları hedef alarak teröristlere ağır bir darbe daha vurdu. Türkiye’nin kırmızı çizgisi olan Fırat’ın batısına geçilmemesi ve ilgili bölgelerin terk edilmemesi durumunda büyük kapsamlı bir operasyonun yapılmasına da an meselesi olarak bakılıyor.

‘ÇOK YAKINDA DARMADAĞIN EDECEĞİZ’

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Fırat’ın doğusuna askeri harekat başlatılacağını belirterek, “Çok yakında komandolarımızla Fırat’ın doğusundaki terör yuvalarını darmadağın edeceğiz” demişti.

REKLAM ALANI

ADEM BABA

DESİNG REKLAM AFİŞİ

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN