• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 1482
  • Dünkü Görüntülenme: 3470
  • Toplam Görüntülenme: 7880227

Meyrem Almacı ikinci kez genel başkan seçildi

19 Ekim 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
804 defa okundu.
Meyrem Almacı ikinci kez genel başkan seçildi

2014 Yılında yapılan Genel Kongrede oyların yüzde 60’ını alarak Belçika Flaman Yeşiller Partisi’nin Genel Başkanı seçilen Türk asıllı siyasetçi Meyrem Almacı, patisinin bugün Havenlaan 361 Brüksel adresindeki “Taxis&Tours” Kongre Salonu’nda yapılan Genel Kongre de, tekrar Belçika Yeşiller partisinin genel başkanı olarak seçildi.

Almacı, bugün Başkent Brüksel’de gerçekleştirilen ve 1.500 delegenin oy kullandığı Genel Kongrede, az önce sonuçlanan seçimde oyların % 53’nü alarak ikinci kez Belçika Yeşiller Partisi’nin Genel Başkanı seçilerek büyük bir başarıya daha imza attı.

Saat 14.00′ de başlayan Kongre süreci, 3 başkan adayı Meryem Almacı, Bjorn Rzoska ve Christophe Steyaert’ın delegelere hitaben yaptıkları konuşmalarla başladı.

Bjorn Rzoska:

Yeşiller Partisi (Groen) Divan Başkanı Stefaan Van Hecke’nin yönettiği Genel Kongre de, ilk konuşmacı olarak kürsüye çıkan Polonya asıllı Genel Başkan adayı ve aynı zamanda parti meclis grubu sözcüsü Bjorn Rzoska, başkan seçilmesi durumunda milletvekili görevinden ayrılarak, başta çevre ve sosyal konular olmak üzere, Irkçılık ve Farklılık ile mücadele edeceğini, 300 kişilk danışma kurulu kuracağını, parti organında disipline ağırlık vereceğini, eş başkanlık sistemini getireceği başlıkları ile delegeleri etkilemeye çalıştı.

Christophe Steyaert :

Kürsüye ikinci konuşmacı olarak çıkan Genel Başkan adayı ve aynı zamanda Yeşiller Partisi Brugge Belediye Meclis Üyesi olan Christophe Steyaert ise, seçilmesi durumunda başkanlık sistemi yerine yönetim şeklini getirerek, yönetim olarak karar alacaklarını ve şimdiki yönetimi baştan aşağı değiştireceklerini anlatarak delegelerden destek istedi.

Meyrem Almacı :

Genel Kongrede , oyların salt çoğunluğunu alarak genel başkan seçilen Meyrem Almacı, oylamadan önce salondaki partili delegelerin sorularını yanıtlayarak partisinin geleceği ile ilgili düşüncelerini paylaştı. Almacı, delegelere yaptığı konuşmada, 6 yıl içinde partimizi küçük bir partiden, orta güçlü parti haline getirdik ve partimizi daha da büyüteceğiz. Sosyal alanda daha çok güçleneceğiz. Çevre ve iklim yürüyüşlerin de vatandaşların yanında olacağız. Yabancılara yönelik açılımlarımızı dahada güçlendirip, profosyenelleşmeye giderek partimizi yukarılara taşıyacağız” sözlerine yer verdi.

Belçikalı Türklerin yakından tanıdığı Yeşiller partisinin Türk siyesetçileri Cengiz Çetinkaya, Mustafa Tokgöz, Fatma Yıldız, Muhammet Oktay ve Erkan Öztürk tekrar mevcut genel başkan Meryem Almacı’nın seçilmesinden dolayı duydukları memnuniyeti dile getirerek, Genel Kongre den daha da güçlenerek çıktıklarını belirttiler.

Belemtürk Haber Merkezi

HABER FOTOĞRAFLARI

Reklamlar

Yeminli Tercüman GentDemirel İnsaatSIM-PIZZABAKKERIJFERAHPALA-TURIZM
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN