SON DAKİKA… FLAAŞ HABER… ‘BELÇİKA’DA TÜRK KÖKENLİLER PARTİ KURUYOR’

31 Temmuz 2016
6 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
13416 defa okundu. defa okundu.
SON DAKİKA… FLAAŞ HABER… ‘BELÇİKA’DA TÜRK KÖKENLİLER PARTİ KURUYOR’

Belçika’da Türk kökenliler parti kurmaya hazırlanıyor.

Belçika’da yapılacak olan 2018 yerel seçimlerine katılmayı hedefleyen partinin, 2016 yılı aralık ayı sonuna kadar 5 ay içinde yasal işlemlerin tamamlanmasıyla Belçika kamuoyuyla paylaşılacağı bildirildi.

Çok önemli kaynaklardan aldığımız bilgilere göre, parti yönetim kurulunun oluşturulduğu, parti tüzüğünün de kısa sürede tamamlanarak, aralık ayı sonuna kadar yasal işlemlerin tamamlanmasıyla birlikte, Belçika siyaset hayatına Türk kökenli parti merhaba diyecek.

Belçika ve Avrupa’da, Belçikalı Türk’lerin çok rahatsızlık duyduğu sorunların, Türk kökenli Belçikalı milletvekillerinin parti tüzüklerinin dışına çıkamadıklarını ve bu sorunları konuşmaya bile cesaret edemedikleri görüşünde birleşen partinin ismide belirlendi.

Çok önemli isimlerden ve yeni yüzlerden oluştuğu görülen parti yönetim kurulunun, Belçikalı Türkler tarafından da onay alıp almayacağı merakla bekleniyor. Parti isminin ve yönetim kurulunun isim listesini şimdilik yayınlamamamız konusunda ricada bulunan yönetim, Parti Genel Merkezinin hangi şehirde olacağı konusununun yakın bir zamanda da kesinlik kazanacağı bildirildi.

Önce yerel yönetime girerek, hedefi Belçika genelinde örgütlenmek olan partinin tüm göçmenlere, Belçika toplumunun gelenine ulaşmak olduğu vurgusu yapılarak, partinin 5 ay içinde resmiyet kazanmasının ardından seçmenlerle buluşması hedeflendiği açıklandı.

PARTİ

Reklamlar

Yeminli Tercüman GentDemirel İnsaatSIM-PIZZABAKKERIJFERAHPALA-TURIZM
YORUMLAR 5 Yorum Yapıldı.
 • Insallah ozu turkdur bizim hayrimiza olur,
  2 Ağustos 2016 08:02
 • Geç alınmış bir insiyatif olmasına ragmen destekliyorum,hayırlı ugurlu olsun.
  1 Ağustos 2016 19:01
 • Duydugum en sacma inisiyatif. Tum Turkler varsayalim hepsi bu partiye oy verse ki olmayacak bile bu parti yuzde 5 barajini gecemiyecek. Bunun yerine mevcut partiler icinde agirlik kazanin. Amerikada yahudilerin kendi partisi varmi, hayir ama adamlar Amerika siyasetinde, partilerinde etkililermi? Evet. Biraz duygunuz yerine aklinizi kullanin derim.
  31 Temmuz 2016 19:19
 • Gizli gizli partimi kurulurmuş kimden saklıyorlar anlaşılır değil. Gördüğüm kadarıyla ne vatandaşların nede dernek ve federasyonların haberi yok. O zaman kendi kendilerinden oy isterler.
  31 Temmuz 2016 15:03
 • Hayirlisi...?
  31 Temmuz 2016 13:33

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN