• Bugün Görüntülenme: 1190
  • Dünkü Görüntülenme: 3376
  • Toplam Görüntülenme: 10326586

Belçika’da SMA hastası minik Taha Hamza için yardım kampanyası başlatıldı.

13 Ağustos 2021
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
3213 defa okundu. defa okundu.
Belçika’da SMA hastası minik Taha Hamza için yardım kampanyası başlatıldı.

Ölümcül SMA Tip 1 hastası 3 yaşındaki minik Taha Hamza’nın hayata tutunabilmesi için Belçika’nın Gent şehrinde yardım kampanyası başlatıldı.

SMA hastası minik Taha Hamza sizin desteğinizle yaşayacak

Küçücük yüreği ve yorgun bedeniyle ölümcül SMA Tip 1 hastalığı ile savaşan minik Taha Hamza Karaca için zaman gittikçe daralıyor. İzmirli Karaca ailesi, Taha Hamza’yı yaşatabilmek için yetkililerden ve tüm yardımsever vatandaşlardan destek bekliyor.

1 milyon 850 bin euro ile dünyanın en pahalı ilacı olan Zongensma ilacını kullanması gereken Taha Hamza’nın, ilacı almak için maddi imkana sahip olmayan aile fertlerinden 3 ablası, anne ve babası aylardır her akşam instagram’dan canlı yayınlar yaparak bağış toplamaya çalışıyorlar.

Düzenledikleri valilik onaylı kampanya ile toplam miktarın %22’ni toplayabilen aile ve Gentli gönüllüler, hayırseverlere seslenerek kampanyalarına destek vermeye davet ediyor.

Belçika’nın Gent şehrinde yaşayan Melek İzci ve arkadaşları, minik Taha Hamza Karaca’nın hayata tutunması için iniyasitif alarak, Gent şehrinde başlattıkları yardım kampanyasını Belçika ve Avrupa geneline yayıp, hayırsever tüm vatandaşlarımızın yardımları ie minik çocuğu ilacına kavuşturmayı hedefliyor.

Kampanyanın gönüllülerinden Kübra Topkaya, izin sezonu sonrası, kermes etkinlikleriyle Taha Hamza için yardım kampanyasına ve çeşitli etkinliklere hız vereceklerini söyleyerek, yardımsever tüm vatandaşlardan gücü yettikleri kadar aşağıdaki hesap numarasına bağış yapmalarını rica etti.

Hesap Numarası
VZW UFUKTA YAŞAM DERNEĞİ
BE07 9733 7756 6066
Bilgi İçin : 0484 745 982

VALİLİK İZNİ BELGESİ

Reklamlar

UdayAv.Ercan TOKBAKKERIJ
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN