• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 3510
  • Dünkü Görüntülenme: 4630
  • Toplam Görüntülenme: 8165429

Saint-Josse Belediyesinin Çehresini Değiştiren Çalışmalar Devam Ediyor.

4 Temmuz 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1991 defa okundu.
Saint-Josse Belediyesinin Çehresini Değiştiren Çalışmalar Devam Ediyor.

Federal Milletvekili ve Brüksel Saint-Josse Belediye Başkanı Emir Kır’ hayata geçirdiği insan ve çevre odaklı projelerle Saint-Josse belediye sınırları içinde yaşayan vatandaşları değerli hissettirecek projelerini tek tek hayata geçiriyor.

Belemtürk’e 14 Ekim 2018 tarihinde yapılacak belediye seçim çalışmaları hakkında ve hayata geçirdiği projeler hakkında bilgiler veren başkan Kır, daha dinamik daha güçlü hizmet verecek bir yönetim listesi oluşturduklarını ve vatandaşlara hizmetlerinin artarak devam edeceğini söyledi.

Sözlerine bu dönem çok ciddi hizmetlerde bulunduk diyerek devam eden başkan Emir Kır, Son dakika ve son saniyeye kadar çalışmalarımız devam edecek..Temizlik konusunda büyük mesafe aldık. Her 5 metreye çöp kutuları koyarak sokağı daha temiz hale getirdik.

Okullarımızda çocuklarımızın sayısı yüzde 30 arttı. Ücretsiz olarak hizmetlerimiz devam ediyor.. Spor konusunda çocuklarımıza sahip çıktık..Bunlara spor çekleri verdik.. Çocuklarımızın sokaklarda kalmaması için çok büyük bir çaba gösterdik..Güvenli eğitim için gerekeni yaptık..Ailelerin yükünü azaltmak için evrak kağıtlarını ücretsiz yaptık. Pasaport ücretini en aza indirdik.. Bu arada araba park ücretlerini 5 Eoru’ya çektik. Tadilat, idarecilik konusunda farkımızı ortaya koyduğumuzu düşünüyoruz.

Kadın Ticaretine Başlattığımız Savaş, Yeni Dönemde Devam Edecek

Belçika’da, gündem olan ve gündem olmaya devam eden Kuzey mahallesinin yaşanabilir bir mahalle olması için kadın ticaretine savaş açarak ciddi yatırımlar yaptık. Kadın ticareti olarak kullanılan evleri satın alarak yerlerine yeni konutlar yapacağız. Göreve geldiğimde 103 kadın ticareti yapılan ev varken, bu sayı bugün itibariyle 46 olmuştur. Tabiiki bunları yapmak kolay olmadı, inanın mülk sahiplerini ikna etmek sanıldığı gibi çok kolay olmadı.Bazı evler yargı yoluyla satın alındı. Bu mahalleyi mutlaka yaşanabilir bir mahalle yapacağız. Mahalle sakinlerinin talepleri doğrultusunda bu mahalleye bir Kreş yapacağız.. Kreş’in olduğu bir mahallede kesinlikle fuhuşun olmasına izin vermeyeceğiz. Bunun için belediye olarak karar aldık ve bu kreş etrafındaki fuhuş evlerini kapatacağız. Biz fuhuşun daha uygun ve daha güvenli yerlerde olmasını istiyoruz. Ya Almanya modeli… Yada Anvers şehrindeki proje gibi olmasını istiyoruz. Eğer devlet önlem ve sorumluluk almak isterse, belediye olarak destek vermeye hazırız.Ama fuhuş evlerinin mahalle içlerinde olmasına kesinlikle izin vermeyeceğiz.

İnşaat Çalışmaları Nedeniyle Zarara Uğrayan Esnafa Destek

Vatandaşların yaşam kalitelerini artırmak amacıyla, yollarda, caddelerde, yetkili kurumlarca birçok çalışma gerçekleştirilmektedir. Fakat bu çalışmaların esnafa yansıması bazen ekonomik anlamda kayıplara neden olmaktadır.

Saint-Josse Belediye Başkanı ve yönetimi, yol çalışmaları yüzünden 60 gün ticarethanesini kapatmak zorunda kalan esnafa, senelik bir defa olmak üzere 2000 euro prim vererek ekonomik katkı sağlamaya karar vermiştir. Bu destek primleri, ayrım yapmadan ihtiyaç sahiplerine ödenecektir.

Halkımızın Bize Tekrar Destek Vereceğine İnanıyoruz

Battı denen bir belediyenin yönetimini devir aldık. Aldığımız ekonomik önlemlerle borç batağında olan bir belediyeyi tekrar vatandaşlarımıza hizmet verebilecek maddi güce gelmesini sağlayarak, borcu olmayan belediyeler arasındaki listede yerimizi aldık. Vatandaşlarımızın hayat ve yaşam şartlarına daha fazla katkı sağlayabilmek ve yaşanabilir Saint-Josse için bizlere tekrar destek olacaklarına inanıyoruz. Şimdi geçmişten çok geleceği düşünmeliyiz. Çünkü bundan sonra gelecekte yaşayacağız.

Reklamlar

Yeminli Tercüman GentDemirel İnsaatSIM-PIZZABAKKERIJFERAHPALA-TURIZM
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN