Saint-Josse Belediyesi kreşlerini kapatmak zorunda kaldı

4 Kasım 2020
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
403 defa okundu. defa okundu.
Saint-Josse Belediyesi kreşlerini kapatmak zorunda kaldı

Personel arasında gözlenen yüksek oranda Kovid-19 virüsünün bulaşmasının artması nedeniyle belediyedeki tüm kreşler 3 Kasım Salı’dan 16 Kasım’a kadar kapanmak zorunda kalacak. Bununla birlikte, temel meslekleri icra eden ailelerin çocukları için bir kabul düzenlenecektir.

Belediye, çocukları ağırlayan, temizlik yapan ve mutfakla ilgilenen yeterli personelinin bulunmaması nedeniyle durumun artık çocukları iyi koşullarda karşılayamayacak kadar kötüleştiğini belirtiyor.

Bir hatırlatma olarak, geçen hafta Belediye, bazı hizmetlerin felç eşiğinde olduğunu belirterek alarmını çoktan vermişti. Şimdi de, COVID-19 vakalarının artışının ardından 4 kreşin kapatıldığı Okul öncesi hizmetlerde de maalesef durum bu kötü yönde ilerlemektedir.

Başkan Emir KIR, “Okullardan sonra kreşlerde felç oldu. Tıbbi ve karantina belgeleri ard ada geliyor, bölümlerin hatta kurumların kapanması birbirini takip ediyor. Çocukları ağırlamak için belirlenen kurallara saygı gösteremeyecek noktadayız. Bu bağlamda, bu dönemden sonra istikrarın sağlanması umuduyla kapatmaktan başka seçeneğimiz yok. ” dedi.

Kreşlerden Sorumlu Belediye Başkan Yardımcısı Nezahat NAMLI “Bu asla kolay veya hoş bir karar olmadı ama hem personelimizin sağlığı hem de çocukların güvenliği için düşünebileceğimiz tek karar bu. Kreşlerimizi kapatarak her ikisiyle de risk almak istemiyoruz. ” diye ekledi.

Reklamlar

Yeminli Tercüman GentDemirel İnsaatSIM-PIZZABAKKERIJFERAHPALA-TURIZM
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN