• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Bugün Görüntülenme: 3216
  • Dünkü Görüntülenme: 4630
  • Toplam Görüntülenme: 8165135

Saint-Josse Belediyesi eski belediye başkanları Guy Cudell ile Jean Demannez’in isimlerini meydana verecek

14 Kasım 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
679 defa okundu.
Saint-Josse Belediyesi eski belediye başkanları Guy Cudell ile Jean Demannez’in isimlerini meydana verecek

Saint-Josse Belediyesi yönetimi 6 Kasım 2018 Salı günü aldığı kararla, Saint-Josse Belediyesi tarihine malolmuş belediye başkanları Guy Cudell ve Jean Demannez’i onurlandırmak için isimlerini iki meydana verme kararı aldı.

Bu çerçevede, Pasification, Artichaut, Spa, Guildes sokaklarının birleştiği meydana, GUY CUDELL MEYDANI, adı verilecek. Hatırlanacağı üzere Guy Cudell Pacification sokağı 34 numarada ikamet etmekteydi.Limite ve Abondance sokaklarınn kesiştiği meydan da, önceleri Limite sokağı 14 numarada oturan Jean Demanez’nin ismi verilecek ve JEAN DEMANNEZ meydanı olacak.

Saint-Josse Belediyesi Royale de Toponymie ve Diactoloji Komisyonunun 19 ağustosta yaptığı bu yöndeki öneriden büyük bir mutluluk duymuuştur ve bu karar gelecek Belediye Meclisinde kesin olarak onaylanacaktır.

Emir KIR “Belediye başkanı olarak belediyemizin, eski belediye başkanlarının isimlerinin meydanlara verilmesi geleneğini sürdürmek istedim. Bu iki belediye başkanın isimleri henüz verilmemişti, bu sene onu gerçekleştirmiş olduk. Bu da belediye tarihine damga vurmuş belediye başkanlarını onunlandırmanın başka bir yoludur” dedi.

Hatırlatmak gerekrse, Guy Cudell vizyonerliği ve halka yakınlığı ile bilinirdi. Ayrımcılıkla mücadele ederdi. İşe alımlarda kadın erkek eşitliğine önem verirdi. Polis bürosuna ilk kadın memur onun zamanında alınmıştır. Göçmenlerin topluma uyum sağlamaları konusunda büyük katkıları oldu. Onun gibi eşit yaklaşımda olan çok az sayıda yönetici mevcuttur.

Guy Cudell 46 yıl belediye başkanlığı ile dikkat çekti (1953-1999) 1954-1977 yılları arasında milletvekilliği, 1985 den beri fahri senatörlük, (1973-1974) Brüksel işleri bakanlığı (1979-1980) Brüksel Bölge Bakanlığı yapmıştır.

Jean Demannez ise (1978-199) yılları arasında Belediye Başkan yardımcısı olarak politik deneyimlerini artırmış, 1989-2001 ylları arasında bölge milletvekili, Guy Cudell’ in ölümünden 2012 yılına kadar Belediye başkanlığı yapmıştır.

Kültür ve spor politikalarını geliştirmiş, bu çerçevede Lieds spor salonunu açmıştır. Cite des artistes Mommen kurumunu kurtarmış, Jazz Station müzik merkezini kurmuştur.

Reklamlar

Yeminli Tercüman GentDemirel İnsaatSIM-PIZZABAKKERIJFERAHPALA-TURIZM
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN