Saint-Josse Belediye Başkanı Emir KIR « Joseph Delclef » Okulunda 4 Yeni Sınıfın Açılışını Yaptı

29 Eylül 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1915 defa okundu. defa okundu.
Saint-Josse Belediye Başkanı Emir KIR  «  Joseph Delclef » Okulunda 4 Yeni Sınıfın Açılışını Yaptı

2007-2008 yılları arasında anaokulu, ilkokul ve ortaöğretimde büyük bir nüfus artışı oldu . Bu nedenle Brüksel Bölgesinde okullarda yer bulunmakta güçlükler çekilmeye başlandı. Saint-Josse Belediyesi ise 10 yıldan beri %20 gibi hızlı bir nüfus artışı sözkonusu. Ayrıca belediye 33,4 yaş ortalaması ile Brüksel Bölgesinin en genç nüfusuna sahiptir. 2014-2015 yılları arasında okula gidecek olan çocuklarda 100 kadar artış olmuştur. Tüm bunlarla birlikte, savaştan kaçan sığınmacıların çocukları da buna ilave olmuştur. Saint-Josse Belediyesinde sığınmacı oranı %25 artış göstermiştir.
Göreve geldiğimizden beri, Saint-Josse Belediyesi olarak çocuklarımızın en iyi şekilde hizmet alabilmesi için okulları kreşleri, çocuk evlerini artırma çabasına girdik.

Açtığımız 4 kreşe bir beşinciyi ekledik (le p’tit boule). 4 kreş projeside ilerde vatandaşlarımızın hizmetine girecek. Çocuk evlerinden P’tit Boule hizmete girdi, yine Kuzey Garı bölgesinde bir çocuk evi 2016’da çalışmaları bitince hizmete girecek. Açılacak olan Kültür evinde de bir çocuk evi açılacak. Tüm bunların yanında bugün burada bu 4 sınıfı halkımızın hizmetine sunuyoruz.

Saint-Josse Belediyesi olarak savaştan kaçan sığınmacı çocuklarını da unutmadık . Onlara da ilk ve orta öğretimde 100 kadar çocuk için yer açacağız.

Saint-Josse Belediye Başkanı Emir KIR açılışı Eğitimden Sorumlu Belediye Başkan Yardımcısı Philippe Boiketé ve diğer belediye başkanları ile gerçekleştirdi
HABER FOTOĞRAFLARI
RES-2

RES-1

Reklamlar

Yeminli Tercüman GentDemirel İnsaatSIM-PIZZABAKKERIJFERAHPALA-TURIZM
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN