• Dolar Alış / Satış: 6.066 / 6.077
  • Euro Alış / Satış: 6.786 / 6.799
  • Bugün Görüntülenme: 145
  • Dünkü Görüntülenme: 2984
  • Toplam Görüntülenme: 5965479

RESUL TAPMAZ’A BİRLİK BERABERLİK VE DESTEK YEMEĞİ

11 Ekim 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
2438 defa okundu.

Gent şehrinin tanınmış önemli mekanlarından Akdeniz Restaurant’ın sahibi ve işletmecisi Turgay Ünal, Gent iş adamlarının davet edildiği bir yemek organize ederek, 14 Ekim seçimlerine bir kaç gün kala Resul Tapmaz’a açık açık desteğini sundu.

Ünal, “ Tapmaz’ın Gent şehrinde yaptığı proje ve çalışmalarını görmezden gelemeyiz. Tecrübeli ve başarılı siyasetçimiz Resul Tapmaz’ın, yeni dönem de hizmetlerinin artarak devam edeceğine inanıyorum. Siyasi birikimi ve tecrübesi üst düzeye gelmiş Tapmaz’ın, Türk toplumu için iyi bir tercih olacağına inandığım için iş adamlarının davet edildiği “Birlik beraberlik ve destek yemeği” düzenledim. Tapmaz önemli bir siyasetçi ve önemli bir kişilik, Türk toplumuna hizmetlerinin artarak devam edeceğine inanıyorum.” dedi.

Çok sayıda iş adamının katıldığı “Birlik beraberlik ve destek yemeği)’nde bir konuşma yapan Tapmaz, sözlerine katılımlarından dolayı tüm iş adamlarına ve böyle bir inisiyatif alarak destek yemeği düzenleyen Turgay Ünal’ teşekkür ederek başladı.

Tapmaz, “Bld.Bşk.Yardımcılığım boyunca yaptığım çalışma ve projelerle kendimi bütün Gent’lilere kabul ettirdiğimi düşünüyorum. En büyük sorunlardan bir tanesi konut sorunu, şehrimiz çok hızlı bir şekilde büyüyor ve nufusumuz hızla artıyor. Öğrenci sayısı artışınında verdiği durumdan dolayı konut konusunda büyük bir baskı var. Parti programımıza aldığımız bu sorunla ilgili olarak 90 milyon euro konut sektörüne yatırım yapacağız. Eğitim konusunda bazı eksiklikler var. Hala çocuklarımızın ayrıştırıldığını ve haksızlık yapıldığını görüyoruz. İşte geçenlerde okullarda türban yasağını ve belediyelerde türban yasağını kaldırmaya başladık. Yüreğimle söyleyebilirim, bu da bizim partimizin açık ve net olarak samimiyetini gösterir.

Toplumsal bir yara olan ‘Irkçılık ile çok mücadeleler verdik. Bu bağlamda yaptığım çalışmalardan dolayı Avrupa’da Irkçılıkla mücadelede Başkan yardımcılığına seçildim. Bu kurumun başkanlığını da bir İtalyan yapmakta. Birisi Atina, birisi Berlin ve birisi de Gent’ten ben oldum. Irkçılık ile ilgili 58 maddelik bir eylem planı hazırlayarak konut alanında, okullarda, resmi kurumların her alanında ırkçılığa karşı sert önlemler aldık. Yaptığımız çalışmalar neticesinde ırkçılıkta % 14 oranında bir düşüş sağladık. Ama yeterli mi değil tabi? Maalesef İslamafobi, ırkçılık yine de devam ediyor. Eşit haklar konusunda elimizden gelen çalışmaları yapmamıza rağmen halen istediğimiz seviyeye gelemedi tabi. Tüm olumsuzluklara rağmen geçen 6 yılda başarılı çalışmalarımız oldu. Geçtiğimiz dönemlerde sağlık alanında, eğitim konusunda, sosyal işler konusunda bu şehre 544 milyon yatırım yaptık. Vatandaşlarımızın günlük yaşamlarına katkı sağlayacak güzel işler yaptık. Esnaf mahalleleri ile ilgili şuanki parti programımızda önemli şeyler yenilikler var. Esnafın toplumun bir lokomovotifi olduğunu düşünüyorum. Esnaf toplumu yönlendirir, esnaf toplumu bilgilendirir. Ama esnafa destek olmak lazım. Bu nedenle parti programımıza özellikle aldık. Eğer bu şansı verirseniz gelecek dönemde esnafa önemli yatırımlar yapılacak. Daha çok destek olunacak. Bazı şeyleri aşmamız lazım. Temsiliyetten çok, artık bu şehre yön verme zamanı. Bunun içinde bölünmemek lazım. Sizlere bu nokta da görev düşüyor. Bu görevde çok zor bir görev. Biz bu kazanımları kolay elde etmedik. Önümüzde 2 yol var. Ya.. o kısa ve kolay yola sapacağız. Sonu uçurum… Gelecek yok.. Ya da o zor ve uzun yolu seçeceğiz. Geçmişte büyüklerimizin seçtiği gibi, o yolda birlik var, o yolda eşitlik var, o yolda gelecek var, o yolda çocuklarımızın geleceği var. Eksiğimiz çok. Gittiğimiz yerler var, gidemediğimiz yerler var. Seni seçimden seçime görüyoruz diyenler var. Ama şuna emin olunki, yaptığımız göreve gelmek çok zor. Görevde kalabilmek daha zor. Çünkü gözler üzerimizde. Attığımız her adım izleniyor. Vaadlerimin yüzde 97’sini gerçekleştirdim. Bu oran Belçikalı meslektaşlarımda %70 ile % 80. Her sabah kalktığımda bu toplumun bir temsilcisi olduğumun bilinciıyle hareket ediyorum. Benim bir hata yapmam gelecek nesile zarar verecek ve ben bunun bilincindeyim. Ben bu vesileyle hepinize çok teşekkür ediyorum. Bu seçimleri akıllı bir şekilde atlatacağımızı düşünüyorum. Toplumumuz cahil değil, akıllıdır. Öyle kolay kolay bölünmeyiz. Bu süreci demokrasiye ve bizlere yakışır şekilde tamamlayacağımıza inanıyorum. “ dedi.

Burak Nallı “2024 yılından itibaren Gent belediyesini Resul Tapmaz belediye başkanı olarak yönetebilir”.

“Özellikle buraya geldiğiniz için hepinize ayrı ayrı teşekkür etmek istiyorum. Resul abiye de bana burada konuşma hakkı verdiği için çok teşekkür etmek istiyorum. Aslen Yukarı Piribeyliyim. 29 yaşındayım. Liseyi Belçika’da bitirdikten sonra, üniversiteyi Hollanda’da okudum. Leiden Üniversitesi siyasal bilimler okulundan mezunum. Mastırımı İngiltere’nin Londra şehrinde bitirerek siyasal bilimci olarak geri döndüm. Artık topluma tamamen hizmet etmek için hazır olduğumu hissediyorum. Sp.a partisinin 27. sırasındayım. Desteklerinizle seçilip belediye meclis üyesi olaram Resul abiye destek olmak istiyorum. Bizim için çok önemli bir seçim. Biz sadece 2018 yılının mücadelesini vermiyoruz. Biz aynı zamanda 2024 yılının ve 2030 yılının mücadelesini de veriyoruz”.

Resul abi az önce mütevazilik yaparak söylemedi, fakat ben söyleyeceğim. Resul abi, Rudy Coddens’tan sonra partimizin 2 numarası, 2024 yılında Resul abi adına çok güzel şeyler olabilir. Yani 2024 yılından itibaren Gent belediyesini Resul Tapmaz belediye başkanı olarak yönetebilir. Hep birlikte belediye başkanlığına oynayabiliriz. O yüzden bizim bölünmememiz ve parçalanmamamız çok önemli”. sözleriyle konuşmasını sonlandırdı.

Burak Nallı’dan sonra söz alan Sp.a partisinden Flaman Bölgesi Eyalet Meclisine (Provincie) girmek için mücadele veren Abdil Tapmaz, kendini kısaca tanıttıktan sonra yapacağı çalışmaları davetlilerle paylaşarak destek istedi.
Konuşmaların ardından Akdeniz Restaurant’ın Türk mutfağının lezzetli damak tadı yemekleri masalara servis yapıldı. Tapmaz’a destek yemeği, canlı Türk müziği eşliğinde ilerleyen saatlerde sona erdi.

HABER FOTOĞRAFLARI

REKLAM ALANI

ADEM BABA

DESİNG REKLAM AFİŞİ

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN