• Bugün Görüntülenme: 1168
  • Dünkü Görüntülenme: 2954
  • Toplam Görüntülenme: 9887746

RESUL TAPMAZ HANIMLARI BELEDİYE SARAYINDA AĞIRLADI!

30 Mayıs 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1597 defa okundu. defa okundu.
RESUL TAPMAZ HANIMLARI BELEDİYE SARAYINDA AĞIRLADI!

Geçtiğimiz cuma günü birbirleriyle iletişim halinde bulunan Nieuw-Gent de Bloesemwater Grubu, Ronse şehrinden bir hanımlar grubuyla değişim projesi gerçekleştirdi.

Gent Bloesemwatergroep anadilleri arapça olan ve her hafta IN-Gent önderliğinde sağlık, refah, eğitim gibi konular hakkında bilgilenmek amacıyla toplanan bayanlardan oluşuyor. Grup, bir süre önce yine kendi mahallelerinde karşılaştıkları sorunları dile getirmek amacıyla Spor, Refah ve Eşit Haklardan sorumlu Gent Belediye Başkan Yardımcısı Resul Tapmaz ile biraraya gelmişlerdi.

Ronse şehrinden gelen hanımlar grubu ise ‘Toplumsal Gelişim’ projesi çerçevesinde aynı amaçla her hafta biraraya geliyor. Böylece katılımcılar hem kendilerine hem de yaşadıkları çevreye ve şehre kazandırdıkları katkılarını gözle görülür şekilde artırmaktadırlar.

Ronse’dan Gent’e gelen misafir hanımların bir amacı şehri daha yakından tanımak ve diğer amaçları ise çalışmaları hakkında bilgi alışverisinde bulunarak çalışmalarına yenilikler katmak. Cuma günkü programda Gent Belediye Sarayı ziyareti de vardı.

Bld. Başkan Yrd. Resul Tapmaz grubu bizzat ağırladı ve Belediye Sarayını gezdirerek bilgi verdi. Tapmaz “ Kadınların aslında politakaya çok uzak olmadığını, kendilerinin de insanların hergün karşılaştıkları problemleri çözmek için uğraştıklarını ve bir vatandaş olarak aslında ne kadar önemli ses getirebilecekelerini vurgulamak büyük önem taşımaktadır. “ diyerek hanımların politikaya daha çok teşvik edilmesinin önemini vurguladı.

HABER FOTOĞRAFLARI
RES-6

RES-1

RES-2

RES-3

RES-4

RES-5

Reklamlar

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN